У день злуки взялися всі за руки

Такі слова та багато інших символічних висловлювань про те, що Схід і Захід разом скандували учасники акції, яка відбулася минулої неділі у Києві на мосту Патона. Величезна стрічка символічно з’єднала два береги Дніпра, і, за словами представників з різних регіонів України, нікому не вдасться роз’єднати країну. – Вона у нас єдина, неділима, і ми її любимо понад усе, – щиро та емоційно казали журналістам дівчатка-студентки. Були поруч із молодими і люди літнього віку. За словами одного з учасників акції, є велике бажання бачити Україну незалежною, вільною, економічно стабільною, щасливою.

У непростий історичний час відбувалися події, що передували ухваленню доленосних для України рішень. Під тиском народних мас 1 грудня 1918 року у Фастові було укладено «передвступний» договір між УНР і ЗУНР про наступну злуку двох українських республік в одну велику державу. Було урочисто проголошено, що «…віднині воєдино зливаються століттями відірвані одна від одної частини єдиної України – Галичина, Буковина, Закарпаття і Наддніпрянська Україна. Здійснилися віковічні мрії, для яких жили і за які вмирали найкращі сини України. Віднині є тільки одна незалежна Українська Народна республіка. Віднині український народ, увільнений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об’єднати всі зусилля своїх синів для створення нероздільної, незалежної української держави, на добро і щастя українського народу».

Після урочистого проголошення злуки на Софійській площі відбувся молебень, а потім – військовий парад.

Події сьогоднішнього свята майже не відрізнялися від тогочасних святкувань: так само на Софійській площі у Києві зібрався велелюдний мітинг, так само за Україну молилися представники багатьох конфесій, але перед людьми виступали представники опозиції, а влада, разом із очільником країни та трьома екс-президентами святкувала окремо… Україна одна, а серед політиків єдності немає.

Новомосковськ – місто маленьке, то й мітинг тут пройшов за участю і влади, і представників партій, котрі забажали прийти у цей день до пам’ятника Великому Кобзарю. Всім знайшлося місце, і навіть один із виступаючих мав можливість розказати вірша про діючого президента. Недоречно, звичайно, прозвучав він у такий день та ще й у такому символічному місці. Та це думка людини, котра чомусь пов’язує об’єднання країни з Януковичем. І автор її реалізував.

Як завжди, перед присутніми виступили представники влади – народний депутат України Микола Солошенко та секретар міської ради Борис Мазур. Кожен з них наголосив на важливості самостійності, незалежності та неділимості нашої держави. Ми нічим не відрізняємось від інших країн: є в нас і розум, і ресурси, тож розвиватися та процвітати нашій рідній Україні!

З теплими та зворушливими словами привітань до присутніх звернулася голова товариства «Просвіта» Емма Шаповалова, порівнявши країну з родиною. Якщо в родині лад, розуміння та повага, і живуть у ній роботящі та розумні батьки та діти, то й доля у такої сім’ї буде щасливою. Якщо ж навпаки – розбрат та кожен думає про себе – то добра доля оминатиме такий дім, в ньому ніколи не поселиться радість.

Незважаючи на холодну зимову пору, на святі співали учасники хору «Козацька слобода» під керівництвом Валентина Калашника, а настоятель Свято-Троїцького храму Української Православної церкви Київського Патріархату о. Микола разом із духовенством храму відслужили святкову літургію. «Многії літа» символічно звучали з вуст церковнослужителів.

Україні жити, творити, розвиватися і дивувати світ досягненнями в усіх галузях. Потенціал поки що є. Завдання – його зберегти.

Можливо, Вам буде цікаво

By