Спiлкування, яке збагатило всiх

Напередодні Всесвітнього Дня поезії у читальному залі Центральної міської бібліотеки відбулася творча зустріч із поетом-сатириком, відповідальним секретарем Дніпропетровської Спілки письменників Григорієм Гарченком.

Поет – наш земляк, народився у с. Багатому, закінчив Дніпропетровське культурно-освітнє училище, літературний інститут ім. М. Горького у Москві. Працював художнім керівником, методистом із фольклору в обласному центрі народної творчості, редактором, провідним редактором у видавництвах «Січ», «Поліграфіст». Є тричі лауреатом премій журналу «Перець», премій НСПУ «Літературна скарбниця», ім. І. Сокульського, ім. Л. Глібова.

Григорій Гарченко є автором збірок «Сльоза бюрократа», «Йог і смог», «Заходь у гості», «Успіх усміху, усміх успіху», «Доля з громом» (з В. Тищенком) та ін.

У сердечній, невимушеній атмосфері відбулося знайомство із поетом, оскільки, крім власне біографії, він пересипав свою розповідь гумористичними рядками, які викликали у слухачів щирий сміх. «Парламентський сонет», сонет «Про доцільність роздільного харчування» та багато інших віршованих рядків додали всім хорошого настрою.

Разом із тим пан Григорій поділився із присутніми враженнями від навчання у літературному інституті, де йому довелося спілкуватися із Арсенієм Тарковським, Євгеном Євтушенком, Робертом Рождественським та багатьма іншими видатними літераторами. По закінченню навчання була можливість залишитися у Києві, але він повернувся до рідного Дніпропетровська, де активно працює і до сьогоднішнього дня.

На багато запитань відповів Григорій Миколайович. Присутні цікавилися, чим живе сьогодні Спілка письменників Дніпропетровська, чи є нові імена поряд із знаними митцями слова. Присутніх на творчій зустрічі цікавила доля знайомих письменників чи поетів – і гість розповідав, що хтось плідно працює, а когось вже нема серед живих. Втім пам’ятають митців і шанують, а їм на зміну прийшли молоді талановиті обдаровані особистості.

Він також повідомив, що нині свій, маленький літературний факультет діє при Національному університетові ім. Т. Шевченка, де й готують українських творців художнього слова. Тож зміна є, і Дніпропетровщині є чим пишатися.

Наприкінці зустрічі Григорій Миколайович заслухав вірші наших місцевих поетів і дав їм хорошу оцінку разом із слушними порадами. За його словами, кожен, хто пише, має дотримуватися рими, разом з тим не боячись експериментувати. Наприклад, Володимиру Бігмі порадив надіслати гумористичні вірші Олександру Тараненку, який веде спеціальну рубрику у газеті «Зоря», а Галині Остренко, викладачу англійської мови, порекомендував писати вірші кількома мовами – англійською, українською, російською, оскільки в такому разі вони набувають зовсім нового, неперевершеного звучання.

Так, у атмосфері тепла і дружньої розмови відбулася зустріч, яку провела беззмінна ведуча – провідний бібліотекар ЦМБ Наталія Дегтяр.

Без сумніву, це не останнє спілкування. Воно потрібне місцевому творчому осередку, адже разом із корисними порадами розширює та збагачує духовний світ кожного.

Принагідно Григорій Гарченко отримав запрошення на засідання літературно-мистецького об’єднання «Сарма» від його голови Олександра Хирі.

Можливо, Вам буде цікаво

By