Хрещенська вода зцілює, очищує, додає здоров’я

Свято Водохреща, що відзначалося 19 січня, має й іншу назву – Богоявлення. На відміну від багатьох інших свят, що поєднали традиції народні й церковні, це суто християнське свято, воно прийшло до нас із запровадженням християнства. Коли Ісусу Христу виповнилося тридцять років, він прийняв хрещення від Іоана Хрестителя на річці Йордан. Християнські перекази оповідають, що коли Син Божий виходив із води, небеса розверзлися, і в цю саму мить на плече його опустився голуб. Це був Святий Дух. Звідси й пішла традиція хрещення у воді.

Своїм водохрещенням у Йордані Спаситель започаткував Таїнство водохрещення – одне із семи головних церковних таїнств, через яке людина ніби наново народжується для життя у Христі. На честь євангельської події в цей день, а також напередодні (у водохресний Святвечір) у всіх православних храмах відбувається обряд Великого водоосвячення.

Хрещенська вода зцілює, очищує, додає здоров’яДо речі, усі більш-менш значні церковні свята супроводжуються освяченням води. Вперше людина занурюється у святу воду під час хрещення, зазвичай невдовзі після народження. Таким чином людина «оновлюється» для майбутнього достойного життя. Свячена вода неодмінно має бути присутня під час освячення храмів, жилих і господарських будівель, а також усіх предметів, що використовуються під час богослужіння. Свячена на Водохреще вода має вживатися натщесерце. Вважається, що саме за цієї умови вона має найбільшу силу. До магічних властивостей свяченої води відносять здатність гамувати пристрасті, відганяти від оселі злих духів, дарувати хворому одужання, часто навіть від невиліковних хвороб. Деякі священики переконані, що не існує ліків, кращих за святу воду.

Може виникнути питання, навіщо треба щороку знову і знову освячувати воду? Відповідь досить проста. Світ наш сповнений гріхів, а церква, освячуючи воду, повертає водній стихії первинну чистоту. Священики акцентують увагу на тому, що Бог не творить чудес там, де людина їх очікує просто через цікавість, без щирого наміру скористатися ними задля власного спасіння. Щоб свячена вода дійсно приносила користь, необхідно дбати про чистоту власних думок і вчинків.

У кожному храмі Новомосковська на Водохреще проводилися святкові літургії, а опісля – довгоочікуваний обряд освячення води. Яблуку ніде було впасти біля Свято-Троїцького храму УПЦ КП по вул. Комсомольській, де його настоятель о. Микола освячував у цей день воду. Настоятель Свято-Троїцького собору в. Євлогій здійснював хрещення води на звичному для городян місці – міському дитячому пляжі, де заздалегідь було вирубано символічний хрест, і у воду Самари один за одним заходили відчайдухи, щоб випробувати свою витримку та очиститися від усякого негативу, що накопичився за рік. Після обряду освячення води свято продовжилося традиційним народним гулянням.

Хрещенська вода зцілює, очищує, додає здоров’яНа Глодах воду Самари освятив священик УПЦ КП о. Дмитро, бажаючі із задоволенням окуналися у хрещенську річну купіль, учасники художньої самодіяльності розважали присутніх веселими співами та танцями, а потім усіх бажаючих частували козацькою кашею та рибною юшкою.

Треба зазначити, що цього дня від ранку до вечора до міського пляжу йшли городяни, щоб зануритися у хрещенську воду. Чи то зовсім не зимова погода спонукала людей до омовіння, чи дань традиції, чи бажання набратися сили та здоров’я в останнє з величних зимових свят. Як би там не було, але перевірено, що хрещенська вода є дійсно цілющою, бо ще жоден сміливець, який занурювався у йорданські хвилі, не захворів. Вода очищує, зцілює, додає бадьорості та здоров’я на весь рік.

Возможно Вам будет интересно

От