Як новомосковці зиму проводжали

Тиждень перед Великим постом за часом збігається зі святом проводів зими і зустрічі весни. У східних слов’ян це свято отримало назву «Масляна». За традицією, це свято зустрічають зі столами, які ломляться від млинців та інших наїдків і напоїв.

Це давньослов’янське свято проводів зими, пристосоване християнською церквою до тижня перед Великим постом і пов’язане зі звичаєм веселитися та готувати традиційні страви. Це останній, напередодні Великого посту, тиждень, коли можна було справляти весілля. Цей тиждень також називали Бабським. Протягом цього тижня чоловікам належало слухатися жінок і витримувати їхні збиткування. Загалом Масляна вважалася жіночим святом, хоча участь у ньому могли брати і чоловіки. Але вони мусили за це відборговувати грішми чи горілкою.

Як новомосковці зиму проводжалиУ Новомосковську масові гуляння з нагоди Масляної відбулися біля міського Будинку культури. Гарна погода сприяла гарному настрою всіх присутніх, тож свято цьогоріч відвідала велика кількість городян. У заході традиційно взяли участь творчі колективи міста, які влаштували святковий концерт. Серед них: зразковий хореографічний колектив сучасного танцю «Грація» (худ. кер. О.Балда), народний аматорський вокальний колектив «Заспів» (худ. кер. О.Коновалова), студія естрадного співу «Вікторія» (худ. кер. В.Юрченко), естрадно-циркова студія «Меланж-Арт» (худ. кер. С.Карноза), сімейний ансамбль «Родичі» (худ. кер. О.Баглай).

З вітальним словом до новомосковців звернувся міський голова Сергій Мороз, який побажав усім добра, щастя, удачі, гарно відсвяткувати «Масляну» та з чистими помислами розпочати період Великого посту.

Як новомосковці зиму проводжалиГостей свята пригощали смачними млинцями, варениками та іншими національними стравами. Основною ж подією став конкурс на приготування «зливної» каші. Його учасниками стали колективи міських організацій та підприємств, а саме: «Огниво» – команда Новомосковського газового господарства, «Берегиня» – команда Територіального центру соціального обслуговування, «Новомосковські байкери» – команда байкерів, «Меланж – Арт» – команда циркової студії міського Будинку культури, команда комітету у справах сім’ї та молоді, команда мікрорайону Решкут, команда Новомосковського краєзнавчого музею ім. П. Калнишевського.

Члени поважного журі на чолі із міським головою довго намагалися визначити переможця, але перемогла дружба!

За традицією, наприкінці свята було спалено опудало Зими, після чого, за народним повір’ям, весна остаточно вступає у свої права.

Андрій Александрович

Возможно Вам будет интересно

От