Через молитву та покаяння до смиренності душі

Напередодні Великого семитижневого посту з благословення керуючого Дніпропетровської єпархії УПЦ КП єпископа Симеона до Новомосковського Свято-Троїцького храму УПЦ КП (настоятель о. Микола Капралик) прибули мощі Києво-Печерських святих Пантелеймона Цілителя та Сергія Радонезького. Три дні віряни мали можливість прикладатися до раки із мощами, аби отримати зцілення, попросити святих про здоров’я та благополуччя.

Яблуку ніде було впасти у храмі, коли духовні отці під керівництвом єпископа Симеона відправляли службу Божу та Акафіст.

Все більше і більше мирян підходило до священної раки, щоб під божественні піснеспіви попросити допомоги та божого благословення. Якщо щиро вірити, то всі побажання збудуться неодмінно. Адже завдяки вірі можна перебороти всі труднощі та негаразди.

Церква називає преподобного Сергія великим подвижником, а Пантелеймона – цілителем, що не потребує пояснень. Як зазначив єпископ Симеон, преподобні святі вказують нам на істинний шлях: як у терпінні, через молитву, покаяння, добрі справи та любов до ближнього будувати мир душі, необхідний для того, щоб вона стала вмістилищем Святого Духа, який перетворює людину і приводить до Царства Небесного.

– Біля священної раки кожен просить про своє, іноді стільки, що й виконати неможливо, – сказав є. Симеон. Від народження кожній людині Господь дає все необхідне, визначає її життєвий шлях, але в житті ми часто сходимо із правильного шляху й скоюємо гріхи. Адам також мав усе, але через гріх все втратив і був вигнаний із раю. Бог милосердний, і він прощає нас, разом із тим він є суворим суддею, тож за гріхи наші й карає нас. Та він всеблагий, коли людина готова прийняти Божу благодать. Тож просити про допомогу треба із смиренним серцем, чистими помислами, щирою вірою, і тоді всі прохання дійдуть до Всевишнього.

Напередодні Великого посту єпископ Симеон закликав всіх присутніх попросити пробачення у всіх, перед ким завинили, покаятися у своїх гріхах, відвідати стареньких батьків, подбати про немічних. Піст без смиренності і всепрощення не буде повним.. Єпископ закликав віруючих кожного дня тяготіти до духовного подвигу, переборюючи себе. Так, відмовитися від поганих звичок – це перебороти себе і стати сильнішим.

На закінчення проповіді є. Симеон побажав віруючим Господньої любові та благословення, терпіння і сили, янгола-охоронця кожному, щоб у доброму здоров’ї зустріти світле Христове Воскресіння.

Возможно Вам будет интересно

От