День Святої Трійці

Свято Трійці (П’ятидесятниці) є одним із найбільших релігійних свят.

Назва походить від того, що зішестя Святого Духа на апостолів сталося в старозавітне свято П’ятидесятниці, бо саме того дня апостоли наповнилися Духом Святим і почали говорити різними мовами. Тим самим цією подією відкрилася світові уся повнота дії Пресвятої Трійці, і люди навчилися поклонятися й прославляти три іпостасі Єдиного Бога: Отця, Сина та Святого Духа. Це свято також пов’язують із народженням християнської церкви, адже саме після зішестя Святого Духа апостоли почали проповідувати та охрестили близько 3 тисяч людей. І в свято християнської П’ятидесятниці віття та квіти приносять до храму як початки Богові від весни, які оновлюються силою духаТворця.

На храмове свято – Трійцю у Новомосковському Свято-Троїцькому храмі яблуку ніде було впасти. На Архієрейську службу зійшлося багато прихожан, адже єпископ Дніпропетровський та Криворізький Симеон – бажаний гість у нашому місті. Про своє ставлення до Новомосковська він сказав у привітальному слові до жителів козацької вольниці, побажавши у непростий для кожного українця час віри, терпіння, якнайшвидшого мирного вирішення військового конфлікту на сході країни, закликав щиро молитися за долю України.

Як завжди, в атмосфері великого духовного піднесення відбулося святкове богослужіння, і цього дня настоятель храму о. Микола отримав із рук владики Симеона Митру, яка в духовному тлумаченні символізує собою терновий вінець Спасителя, а також важкий, сповнений спокус та страждань життєвий хрест священнослужителів. Окрім цього, Митра є ознакою царської гідності священнослужителів, котрі під час звершення богослужіння духовно символізують собою самого Христа-Спасителя. О. Микола дуже багато зробив для розбудови не лише існуючого храму, а й інших церков на території Новомосковського району. Тому таке визнання є цілком заслуженим.

Після традиційного обходу з піснеспівами навколо Свято-Троїцького храму відбулося посвячення зелені, яку кожен віруючий приніс у цей день додому, щоб цей запашний букет став оберегом аж до наступного року.

Тамара Харківських

Можливо, Вам буде цікаво

By