Все мінливе, а музика – вічна

Божественне і величне звучання органу, найголовнішого серед музичних інструментів. У світі музики його називають королем – живим, мудрим, гармонійним, самодостатнім, адже він поєднав у собі ознаки клавішних та духових інструментів. Дивовижний колорит та досконалість, глибина та витонченість органної музики розслаблюють та розм'якшують зчерствілі душі.

Органна музика робить щось неймовірне з людиною: каскад чудових звуків, що обрушується на слухача, не дає ворухнутися: кожна клітина всотує їх неповторність, наповнює величчю, і все буденне здається дрібним та мізерним…

А дарують це диво слухачам артисти Дніпропетровського будинку органної та камерної музики. Збудований як Свято-Миколаївський собор на честь 300-річчя царювання Романових, у 1929 році він припинив своє існування, і споруду використовували як будинок піонерів, спортшколу, вугільний склад…

На щастя, у 1980 році будівлю реконструювали, встановили орган, який на замовлення виконала німецька фірма «Зауер», і як твір мистецтва виробник зареєстрував орган у каталогах ЮНЕСКО.

Мешканцями Дніпропетровська дійсно пощастило, і не тільки їм, бо до Храму мистецтва з'їжджаються поціновувачі органної та камерної музики з усієї області.

Щоб доторкнутися до прекрасного, варто долати кілометри відстані.

Автор цих рядків мала змогу пересвідчитися у цьому. У 80-ті роки, подорожуючи Прибалтикою, довелося почути велич звучання органу у Домському соборі м. Риги, і потрясіння від сили звучання інструменту довго не могла забути. Тому із задоволенням прийняла запрошення відвідати будинок органної музики, і відчула себе щасливою. Щасливою настільки, що не хотілося покидати залу, а було відчуття ненасиченості, і душа просила цього щастя ще і ще. Орган полонив, не відпускав, і його звуки довго звучали у пам'яті.

Прекрасне поруч з нами, треба лише простягнути руку, відкрити йому назустріч серце. Стомившись від сірості сьогодення, відчуваєш, що є зовсім інший світ, де завжди можна знайти порятунок. Таким порятунком для кожного може стати музика.

Музика дарує людині крила, на яких вона може піднятись над буденністю.

P.S. До уваги читачів пропонуємо план концертів на березень 2009 року.

Все мінливе, а музика - вічна

Источник: Т. Харківських

Можливо, Вам буде цікаво

By