Щоб у пісках часу залишився і наш слід

Життя великих закликає Нас до великого йти.

Щоб у пісках часу Залишився слід і нашого шляху.

(Г. Лонгфелло)

Розпис храму має особливе значення, адже ікони – це духовні провідники людини до Бога. Тому для розпису Свято-Троїцького храму були запрошені кращі майстри з Західної України, випускники Львівської академії мистецтв. Реставратори, художники, іконописці – всі вони доклали чималих зусиль і працюють й нині для того, щоб надати земному храму ту красу і велич, яких люди шукають у духовному світі.

Виразити невидиме через видимі образи, передати лініями і кольорами ціле світосприйняття, яке полягає у зображенні біблійних епізодів – ось яке завдання постало перед майстрами. І вони трудяться, не покладаючи рук.

– Зараз у Свято-Троїцькій церкві ще тривають роботи, але за кілька місяців, – обіцяє Володимир, один з художників, які працюють в церкві, – сподіваємось закінчити. Розписують майстри храм акриловими фарбами, щодо сюжетів – радяться з настоятелем храму – о. Миколаєм.

– Думка про те, що церкву неодмінно треба розписати, не дає мені спокою давно, – розповідає о. Миколай. Але не все одразу. Ви ж бачите, як ми поступово, крок за кроком розбудовуємо храм, і на сьогодні вже дійшли до його оздоблення. Робота ця копітка, вимагає великого терпіння, художнього смаку. Тому ми запросили на роботу умільців, які розписували храми м. Києва, Львова. Робота ця не з дешевих. Але, як завжди, у такі моменти нам на допомогу приходять наші давні друзі, прихожани, які і дзвони допомогли придбати для храму, і зробити іконостас, а тепер от здійснити завершувальне оздоблення церкви.

Велика вдячність родині Валерія та Сергія Фалюшів, Глущенків, Гуртових, Красноперів, без яких наші мрії, а власне кажучи, життя храму, були б не повними. Сподіваємося, що не залишаться осторонь і депутати міської ради, і внесуть на найближчій сесії питання про виділення коштів на розпис церкви.

Згадуючи князя Ярослава Мудрого, який більшу частину свого життя присвятив зведенню православних храмів, розумієш, що тільки зроблене людиною для інших живе у віках. Ті, хто відвідував нашу столицю, знають, яке враження справляють християнські святині: велика Софія, Києво-Печерська Лавра, Михайлівський собор. Ступивши за поріг цих величних будівель, відчуваєш швидкоплинність людського життя, його бренність. Пройшли віки, а велич святинь залишається беззаперечною, і ні загарбницькі війни, ні пожежі не здатні зруйнувати святе.

Сподіваємось, що і наша Свято-Троїцька церква стоятиме вічно, залишаючись твердинею православної віри.

Користуючись нагодою, сердечно вітаю всіх прихожан із святим Христовим Воскресінням. Нехай життя кожного буде сповнене любов'ю до ближніх, добром, милосердям, а Бог дарує радість буття і добре здоров'я!

Возможно Вам будет интересно

От