Поповнення в книжковій родині міської бібліотеки

Абонемент міської бібліотеки вкотре отримав нові книжки, що тепер

стали доступними для будь-якого книголюба міста. Це збірки з народної творчості, наукові примірники, а також твори сучасних письменників.

До бібліотеки потрапила така цікава колекція як «100 великих…». Особисто я хочу виділити саме «100 великих чудес України», оскільки «ця книга оповідає про дивовижні об'єкти на обширній території нашої країни. Це і прекрасні творіння рук людських – церкви і собори, замки і фортеці, паланки і садово-паркові ансамблі, і величні пам'ятники природи – печерні і озерні комплекси, рослинні і біологічні заповідні зони. Всі вони – унікальні, і кожен з них по праву можна вважати справжнім дивом України. До речі , почесне місце у збірці займає (ще один привід порадіти й пишатися рідним містом ) наш Ново московський Троїцький собор !

Також до цієї серії увійшли «100 видатних українців», «100 великих постатей і подій козацької України», «100 великих загадок історії України», «100 відомих жінок України», «100 відомих символів України», а також «Міфи України». Вони є не менш цікавими, розширять світогляд, щедро задовольнять інтелектуальні потреби як маленьких, так і дорослих патріотів.

Шанувальники української мови можуть порадувати себе збіркою висловлювань про мову, слово, красномовство, що уклав Руслан Кацавець під назвою «Золоте джерельце». Мета видання – у стислих дрібних висловлюваннях українських і зарубіжних письменників і мовознавців показати любов і шану до рідної мови, проілюструвати величність української мови, яка належить мудрому і гордому народу; зважити на значимість державної мови, як засобу порозуміння людей у суспільстві, допомоги пройнятися премудростями античних риторів і мислителів для вищих навчальних закладів. Також стане у нагоді учням, вчителям середніх шкіл і усім, хто шанує слово, цінує мудрість, відчуває дух часу.

Тим, хто цінує якісний гумор, раджу звернути увагу на збірку «Україна сміється». До цієї збірки увійшли кращі твори видатних українських сміхотворців, написаних упродовж різних років. У них закладено потенціал дотепної мудрості нашого народу. У збірці також подані гумористичні твори українського давнього та сучасного фольклору: анекдоти, жарти, дотепи, тощо, котрі друкувалися раніше в періодичних виданнях.

Прикрасити ваш вільний час і позбавити сну можуть новенькі, видані у 2008 році, романи сучасних авторів. Любко Дереш здивує вас романом «Намір!». Досить дивний, але захоплюючий зміст. Петрик П'яточкін – пересічний школяр зі славетних Мідних Буків – нічим не відрізняється від свого бездуховного оточення, окрім… феноменальної пам'яті. Поступово ця незвичайна здібність змінює особистість Петра, його свідомість, уяву, волю. «Жорстокі забави тинейджерів» уже його не цікавлять, як і весь світ людей. Він прагне більшого: розсунути межі свого сприйняття і вийти за рамки так званої дійсності».

Ще одна екстравагантна постать сучасності – Ірена Карпа. Її неординарний письмовий стиль не дозволяє відірвати очі від рядків. Але спочатку щодо особистості в сучасній українській культурі. Письменниця, співачка, авторка зухвалої пісенної лірики та понад усе вона – невтомна мандрівниця, яка подорожує не битими туристичними шляхами, а навмання.

До нової книги Ірени Карпи ввійшли відомий роман «Супермаркет самотності», «Перламутрове порно» та тревел – есе, що друкувалися в різних журналах протягом 2006 – 2008 років і оце вперше були зібрані разом під узагальнюючою назвою «Кокореч та інші містичні їдла»… .Про що ці тексти ? Ви зможете дізнатись, прочитавши цю дивовижу.

Ім'я наступної, не менш відомої письменниці, на творчості якої я хочу зупинити вашу дорогоцінну увагу – Люко Дашвар. Дивне прізвище, чи не так? Пропоную поглянути на думку самої письменниці щодо цього.

«У титрах кіно, яке знімається за моїми сценаріями, стоїть ім'я, яке записано у моєму паспорті – Ірина Чернова. Так вийшло, і я вже не в силі цього змінити. Але я впевнена, що ім'я, яке дають тобі при народженні, відображає характер і справжню сутність людини. І для своєї першої україномовної книжки я сама придумала собі ім'я. Усвідомлено зібрала докупи склади і літери, що є у іменах дорогих мені людей.

Вийшло дивне Люко Дашвар. Хай так і буде».

У бібліотеці наявні такі захоплюючі екземпляри її творчості, як «Кров з молоком» і «Село не люди».

«Ім'я Люко Дашвар менш ніж за рік набуло шаленої популярності в Україні. Її перший роман «Село не люди», що здобув II премію на конкурсі романів та кіносценаріїв «Коронація слова 2007», став справжнім українським бестселером – за 9 місяців продано понад 30000 примірників. Газета «Друг читача» називає «Село не люди» літературним дебютом 2007 року.

Книга – шок, книга, яка змінює свідомість, затягує з першого абзацу – це лише декілька з численних читацьких відгуків на «Село не люди».

Ці і дуже багато незбагненно цікавих книжок ви зможете відшукати, відвідавши Новомосковську центральну міську бібліотеку.

Компетентні і ласкаві бібліотекарі з радістю допоможуть вам у здійсненні ваших літературних прагнень.

Читаймо!

Можливо, Вам буде цікаво

By