Інтелігентний, інтелектуальний, захоплюючий

Справжнім відкриттям стало для новомосковців знайомство з творчістю молодих рок-музикантів, які брали участь у проведеному нещодавно фестивалі.

Молоді, творчі й обдаровані радували шанувальників цього напрямку музики своїми вдало виконаними композиціями.

Треба було знаходитись в залі, щоб впевнитись, що рок може бути захоплюючим, інтелектуальним і інтелігентним. Природним було бажання редакції поспілкуватися з учасниками групи SI-4, яка стала володарем Гран-прі конкурсу, для чого ми запросили до редакції Ольгу Денисову, бас-гітаристку та ведучу вокалістку групи, і попросили розповісти про становлення колективу.

– Нас у групі троє: крім мене – Денис Денисов – гітарист та Олексій Закопайко, який грає на ударних.

А починалося все з Палацу Металургів, де у 80-ті роки існував ВІА «Експеримент» під керівництвом Юрія Піскового. Після розпаду колективу залишилась база, де можна було грати молоді. Першим потрапив туди Олексій, який з дитинства захоплювався рок-музикою. Прийшов час, коли захотілося зробити щось самому. Щоб створити групу, він запросив Дениса, свого товариша, і хлопці створили власний колектив у 2004 році. Я потрапила туди значно пізніше – у 2007 році, і ось у такому складі ми існуємо до сьогодні. Було, правда, у групі і п’ятеро, і четверо музикантів, але як показує досвід, лише по-справжньому близькі люди, котрі можуть підтримати один одного у будь-якій ситуації, здатні на стабільність і усталеність.

На той час я мала за плечима музичну школу, тому перевчитися було нескладно. Освоївши гру на бас-гітарі я стала вокалісткою групи. Спільне захоплення музикою настільки зблизило нас, що згодом ми з Денисом створили сім’ю, а кращий друг Олексій став свідком на нашому весіллі.

Продовжуємо разом репетирувати, писати нові композиції. Треба сказати, що створюють музику всі члени групи, а слова – лише я. Як це виходить – оцінювати нашим шанувальникам.

Наш рок-гурт знають уже в Дніпропетровську. З відповідним багажем, а у нас на сьогодні – 16 пісень, можна про себе заявляти. Після виступу в одному з рок-кафе в обласному центрі, ми отримали пропозицію записати альбом. Перший запис у студії – безкоштовно, а за наступні треба вже платити. Звичайно, у нас є здорова амбітність, і ми мріємо про кліп-ротацію на музичному каналі, але надто дорого коштує це задоволення – одна прокрутка – 200 євро. Для нас значна сума, але сподіваємось, що у майбутньому така можливість з’явиться, тому що ми прагнемо цього і багато працюємо.

Хочеться висловити вдячність керівництву управління культури міськвиконкому (нач-к В. Шаликін) за надане приміщення для репетицій у будинку культури ім. Кірова. Це дуже важливо для нас. Спасибі також організаторам фестивалю рок-музики. Такі заходи нехай ще не надто відомі, але вже популярні у Новомосковську. І будь-яка група може представити на розсуд публіки свої пісні та композиції. Це свого роду сходинка, яка необхідна рок-музикантам для подальшої популяризації та визнання.

На жаль, сьогодні музика такого зразка не дуже затребувана в Україні, і рок називають субкультурою, хоча цей пласт музики є культурою високого рівня. Звичайно, у нас не та країна, де шанують рок, і навіть такі масові заходи, як фестивалі, в Україні проводяться не часто. Тобто заявити про себе не так просто. Та ми сподіваємось, що нашому гурту, (та й багатьом ішим рок-музикантам) вдасться пробитися до роківського олімпу, і наші композиції та пісні знатимуть і виконуватимуть не лише в Україні.

P.S. Культура сприйняття і розуміння року залежить від загальної культури, яка, на жаль, залишає бажати кращого. Треба всім працювати над її підвищенням. Тоді не лише попса, й інші напрямки музики матимуть більше прихильників.

Можливо, Вам буде цікаво

By