Всі діти талановиті!

Багатий наш присамарський край своїми талантами. Серед неординарних особистостей немало співаків, художників, танцюристів, вишивальниць, різьбярів по дереву. Та особливо радісно, коли на небосхилі талантів спалахують маленькі зірочки.

Одним з напрямків роботи Центральної дитячої бібліотеки є виявлення та підтримка обдарованих дітей. У ЦДБ працюють клуби за інтересами, проводяться різні масові заходи, спрямовані на розвиток творчих здібностей читачів, організовуються книжкові та фотовиставки, читачі систематично беруть участь у різних обласних конкурсах, вікторинах. Дитяча бібліотека активно співпрацює з позашкільними закладами – музичним та художнім відділенням школи естетичного виховання, комітетом у справах сім’ї та молоді, клубом культури міськвиконкому, а також шкільними гуртками.

У ЦДБ в рамках літературно-краєзнавчого клубу «Стежина» відбувся арт-фестиваль, в якому взяли участь обдаровані діти міста – наші читачі. Гості, запрошені на свято, мали змогу насолоджуватись виступами юних співаків, танцюристів, познайомитись з виставкою робіт майбутніх художників та творчістю юних поетів та прозаїків.

Всі діти талановиті!Кожна дитина талановита по-своєму, це треба лише вміти вчасно виявити та розвити, що, до речі, прекрасно вдається Нелі Анатоліїївні Литвин, викладачу музичного відділення школи естетичного виховання. Діти вчаться не лише співати, а й сприймати світ через музику, пісню, поводити себе на сцені і поза нею, адже це потребує гармонії та краси.

Вокальне відділення існує всьго 5 років. Та навіть за такий невеликий період його вихованці досягли неабияких висот у вокальному мистецтві, адже учні школи беруть участь у багатьох міських та обласних конкурсах і фестивалях та нагороджені грамотами й дипломами учасників.

Ірина Козаченко та Дар’я Ткач – переможці обласного фестивалю «Веснограй» у 2008 році, Шпуй Анна – призер конкурсу «Діамантова нотка» у 2006, 2010 роках.

У школі естетичного виховання працює художнє відділення, а очолює його талановитий художник П. Журавель. Художнє відділення з першого року свого існування стало активним учасником різних виставок дитячих малюнків і робіт керівника: у відділі мистецтв ЦМБС, у дитячій бібліотеці. Тут розкривають свої таланти юні художники, майбутні майстри декоративно-прикладного мистецтва. Вони – учасники багатьох міських та обласних конкурсів, виставок, фестивалів дитячої творчості та мають багато нагород. Про тематику своїх робіт гостям свята розповіли учні художнього відділення школи естетичного виховання Марія Нечипоренко та Ольга Криволапова.

Всі діти талановиті!Зразковий танцювальний колектив «Сяйво» (художній керівник І. Грицай) – учасники та переможці різних міських й обласних конкурсів і фестивалів. Його вихованці – Назар Грицай і Валерія та Еріка Олійник – порадували присутніх чудовими театралізованими номерами, адже вони займаються ще й у театральній студії «Глобус» (викладач О. Ревіна)

Назар Грицай цього року посів 2 місце у 2 турі Всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач України – 2009-2010», а зараз готується до обласного щорічного свята «Віват, читач!», де і буде представляти ЦДБ.

Назар та Еріка – переможці обласних конкурсів «Зорепад», «Білий лелека», «Веснограй», «Дивограй», а також Всеукраїнського конкурсу «Зоряна родина» (м. Одеса).

Справжньої феєричності святові надав показ нової колекції в стилі «шанель» від театру мод «Екстрим» (художній керівник І. Грицай, дизайнер одягу І. Воробєй). Юні моделі неодноразово брали участь у міських святах до Дня міста (фешн-пікнік), а також вони – переможці телевізійного конкурсу «Ярмарок пісні».

Та особливо вразила своїми роботами обдарована маленька дівчинка Ліза Хрінік – першокласниця СШ №14, читачка бібліотеки – філіалу №4. Вона має незвичайне захоплення – ліплення з пластиліну. Про це знають не тільки у Новомосковську, але й за його межами, адже про неї розповідала навіть обласна газета «Зоря». Нещодавно Ліза стала лауреатом конкурсу «Світоч Придніпров’я» в номінації «Юні дарування», її запрошували на обласне авторське телебачення до програми «Тихіше, миші!», а в місцевому краєзнавчому музеї ім. П. Калнишевського роботи дівчини довгий час захоплювали відвідувачів. Ліпити Ліза почала дуже рано – тоді, коли взяла у руки пластилін. Зараз дівчинці лише сім, а її роботи дійсно вражають своїми деталями, правильно витриманими пропорціями, передачею динаміки, кольору.

Всі діти талановиті!Дитяча бібліотека постійно підтримує читачів, які пишуть вірші та прозу. Найкращі творчі доробки надсилаються до обласної дитячої бібліотеки та друкуються у збірці «Ластів’ята». Аліса Овечко, учениця 7 класу ліцея «Самара», посідала призові місця в цьому конкурсі у 2006, 2007, 2009 роках, її твори увійшли до 4-ї збірки «Ластів’ята». Вона систематично бере участь в обласних святах, конкурсах та вікторинах («Найкращий читач», «Віват, читач!» тощо). До речі, Аліса виборола перемогу у 2-му турі всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач України 2009-2010» серед 7-их класів та готується до його 3-го туру, що відбудеться в обласній дитячій бібліотеці у березні. А на місцевому радіо започатковано цикл екологічних передач, де першою і прозвучала її казка «Допоможіть мені вижити!» Тож всі присутні на заході мали змогу з нею ознайомитись.

А ще Аліса займається у студії східного танцю «Амріта», є учасником та переможцем багатьох конкурсів та фестивалів. 2007 рік – Аліса – лауреат відкритого обласного фестивалю хореографічних колективів у номінації «Східний танок», 2008 рік – лауреат обласного фестивалю східного танцю «Танцювальна феєрія», дипломант фестивалю «Планета Сходу», нагороджена дипломами федерації «Динамо-Україна» за 1 місце у 2009 році та дипломом за 1 місце у Всеукраїнському фестивалю «Зірки Сходу» (2009 рік), а також нагороджена дипломом гран-прі у фестивалі східного танцю у м. Новомосковську та грамотою за призове місце у фестивалі молодіжних талантів «Зірки Присамар’я». До речі, над створенням костюмів для східного танцю працює виключно родина, власноруч розробляючи дизайн, виконуючи індивідуальний пошив та розшиваючи їх бісером. А сама дівчинка ще й захоплюється виготовленням прикрас із бісеру, тож її роботи були представлені на виставці поробок.

Всі діти талановиті!Кілька років тому ЦДБ започаткувала книгу «Наші знаменитості», яка знайомить наших читачів з талановитими дітьми міста. І ми пишаємось тим, що на сьогодні у цю книгу занесені фото та дані вже про 17 юних талантів, які мають неабиякі здібності до танців, написання віршів, малювання,співів тощо. А наймолодша за віком наша знаменітість – Ліза Хрінік, яка навчається у першому класі.

Отже, наші юні читачі – ще маленькі зірочки, але по-справжньому яскраво засяяли вони цього дня на небосхилі талантів ЦДБ, зігріваючи своїми промінцями всіх присутніх.

Кожному юному даруванню хочеться побажати нових перемог, творчих злетів, процвітання в майбутньому та виразити подяку батькам, викладачам, які приклали немало зусиль, готуючись до свята. Працівники ЦДБ переконані, що таким талантам неодмінно слід розвиватися, а допоможе в цьому звичайне диво – книга. Тож читайте, навчайтеся, прославляючи наш край!

Можливо, Вам буде цікаво

By