Ми ж – українці!

Майже два століття покоління за поколінням читають, заучують напам’ять твори Тараса Григоровича Шевченка. Шкільна громада СЗШ №1 провела комплекс заходів, присвячених вшануванню митця.

«Міністерство освіти» на чолі з Альоною Снітко підготувало тематичну святкову лінійку. Юні журналісти випустили черговий номер шкільної газети «Шевченко і Катеринославщина», бюлетень «Роковини Кобзаря». Школярі прикрасили інтер’єр плакатами.

На уроці української літератури «Гарно твоя кобза грає» (уч. І. Грицай) шестикласники досліджували життєвий і творчий шлях митця. Зустріч з відомою людиною Новомосковщини Леонідом Никифоровичем Тараном справила незабутнє враження на учнів. Історія, література, національні традиції і звичаї, мистецтво, поезія, живописна українська природа, графіка, різьблення, малюнки – це коло інтересів майстра. На замовлення сина власноруч у 39 років виготовив бандуру, звернувшись за допомогою до Сарми- Соколовського.

Творча зустріч з філософом, композитором, співаком, актором, громадським діячем Гордієнком Олегом Івановичем під тематичною назвою «Пісенний портрет Т. Г. Шевченка» не залишила байдужими учнів 7-8 кл (уч. Г. Казакова).

Школярі 4 ,5 та 6 класів були активними учасниками фольклорного дійства «Від покоління до покоління», яке презентували талановиті дівчатка Еріка Олійник та Ольга Гайда разом із творчими матусями Олійник Оленою Миколаївною та Гайдою Оленою Євгеніївною. Шестикласниці відвідують факультатив «Народознавство» (кер. І. Грицай) і, захопившись календарно – обрядовою поезією, звичаями та обрядами рідного краю, залучили до співпраці батьків. Пісні, замовляння, ворожіння, танці, ігри, частування солодкими «маковичками» та смачними «пташками», декорації – все це створило незабутню атмосферу свята.

Веселі віршовані розповіді із задоволенням читали учні 6 класу на презентації четвертої збірки Віри Петрівни Шевченко «На баштані». Шестикласники познайомилися з кумедними випадками з життя свійських тварин і диких звірів. До речі, 2 березня Віра Петрівна відзначала 73-річчя. Ми щиро вітаємо її і бажаємо здоров’я, миру, гармонії, щоб у її сім'ї продовжували звучати пісні, вірші та незабутнє слово Великого Кобзаря.

В історії нашої культури є діячі, які особливо яскраво й багатогранно відобразили у своїй творчості душу народу, його національну своєрідність, поетичну вдачу. Так будьмо сьогодні в незалежній Україні, такими ж патріотами, як Т.Г.Шевченко. Ми ж – українці!

Возможно Вам будет интересно

От