Казка дивує, зачаровує, тримає у полоні

У рамках тижня української книги зразковий художній колектив „Сяйво” СЗШ №1 презентував родинний проект: виставу за казкою В’ячеслава Полянського „Ще раз про Червону Шапочку”. Народ говорить : „Казка вчить, як на світі жить”. Дружний колектив «Сяйва» переконаний, що казка може багато чому навчити – у ній закладено життєвий досвід багатьох поколінь. Вона допомагає пізнавати світ і себе в ньому, вчить робити правильний вибір. Учні мають змогу порівняти казки Євгена Дударя «Червона Шапочка», Шарля Перо «Червона шапочка» та презентованої нашим колективом.

Ранок … Промені сонця пробуджують усе навкруги. Танок “Країно моя” налаштовує глядачів на перегляд вистави. На сцену виходить авторка (кер. колективу І. Грицай), яка повідомляє дітлахам, що вона назавжди вигнала вовка (Н. Грицай) з казки, і тому Червоній Шапочці (Е. Олійник), яка збирається піти до своєї бабусі, нічого не загрожує. Прохання матері (О. Олійник) бути обачливою дівчинка не сприймає серйозно. Але ні вона, ні авторка не знали, що хижий вовчище хитрощами потрапив у казку, втікши з іншої казки “Рукавички”. Затамувавши подих , спостерігали присутні у шкільній залі, як він обдурив дівчинку, з'їв бабусю, а інші плани йому завадили здійснити заєць(В. Грицай), який умовив авторку допомогти Червоній Шапочці і тим самим потрапити в казку, мисливці (В. Ткаченко та Ю. Ткаченко), глядачі, які своїми гучними оплесками підтримували артистів. Вовк умовив їх змилуватися, пообіцяв не завдавати більше шкоди і навчитися читати казки. Насамкінець вистави матуся, Червона Шапочка та вовк станцювали танок дружби та пригостили всіх смачненькими пиріжками. Старша група колективу подарувала цілу низку танцювальних номерів: народно-сценічний танок «Гопак», «Україно, ми одна родина», «Разом ми єдина сила» та ін. Молодші учасники виконали танок «Сороки», театр моди продемонстрував «Колекцію в стилі Шанель».

Приємно, що з року в рік поряд з нами випускники, які продовжують відвідувати заняття. Так, І. Агеєв, Ю. Ткаченко, В. Ткаченко радували школярів своїм майстерним виконання танцювальних номерів, а Є. Сосніна допомагала під час проведення заходу. Для зразкового художнього колективу “Сяйво” СЗШ №1 ( кер. І. Грицай) казка – найпопулярніший жанр творчості. Вигадані сюжети казок так захоплюють і зацікавлюють, що кожен може розповідати їх по-своєму. Для казки не існує кордонів і пересторог – тому вона вільно мандрує різними країнами. У своїх торбинках казка несе вічні істини, загальнолюдські цінності. Тому на неї не впливає час. У ній завжди добро, мудрість, краса, любов, справедливість, перемагають зло і потворність. У казці фантастичне, уявне оживає, сприймається як реальне. Вона дивує, зачаровує, тримає у полоні все життя.

Возможно Вам будет интересно

От