Книги-ювіляри

Абонемент Центральної міської бібліотеки пропонує шанувальникам літератури ознайомитися з книгами, які представлені на книжковій виставці «Книги- ювіляри».

170 років тому Тарас Шевченко написав твори: «Назар Стодоля» та «Розрита могила».

Головна тема п’єси «Назар Стодоля» – лицемірство, фальш, жорстокість та жага багатства, що уособлює в собі одна людина – Хома Кичатий. Заради власного збагачення Хома піде на все, навіть пожертвує щастям своєї дочки, яку видасть заміж за старого полковника. Цим твором Шевченко намагався висміяти такі людські вади, як егоїзм, брехливість та користолюбство.

«Розрита могила» – перший твір, який Шевченко написав, перебуваючи в Україні. У цьому поетичному доробку письменник виступає проти соціальної несправедливості та національного гноблення українського народу. На питання хто винуватий у цьому – автор дає відповідь – царизм та українське панство.

130 років виповнюється з дати написання представником англійського неоромантизму Робертом Стівенсоном роману «Острів скарбів». Це захоплюючий пригодницький роман про пошук скарбів на незаселеному острові, які були заховані піратом Флінтом. Головна ідея роману – перемога добра над злом.

105 років виповнюється з дати написання Морісом Метерлінком п’єси-притчі «Синій птах». Написана у 1908 р. бельгійським письменником філософська п’єса стала справжнім символом щастя, яке уособлює синій птах.

70 років тому світ побачив казку-притчу «Маленький принц», написану французьким письменником Антуаном де Сент-Екзюпері. Вперше твір було опубліковано у 1943 р в США виданням «Reynal & Hitchcock». «Маленький принц» – казка, яка стала популярною серед дітей, проте, перш за все вона була орієнтована на дорослих. Сам автор це пояснює так: «Адже всі дорослі спочатку були дітьми, тільки мало хто з них про це пам’ятає». «Маленький принц» – це казка про дружбу, любов та вірність, яких так бракує дорослим.

45 років виповнюється роману Олеся Гончара «Собор». Над цим твором письменник працював протягом чотирьох років. Роман Гончара – це своєрідне застереження і відповідь на негативні тенденції деградації в суспільстві. Якраз одним із таких «деградованих» у романі виступає Володька Лобода. Це типовий кар’єрист, який заради кар’єри готовий висушити озеро та зруйнувати собор. Лобода – це втілення бездуховності, якому далекі традиції та звичаї власного народу. На противагу йому собор у романі символізує духовне начало українського народу та його зв’язок з поколіннями. Також варто виділити інші книги-ювіляри:

Григорій Квітка-Основ’яненко «Конотопська відьма» – 180 років, Іван Нечуй-Левицький «Микола Джеря» – 135р., Іван Франко «Захар Беркут» – 130р., Василій Барка «Жовтий князь» – 50р., Павло Загребельний «Диво» – 45р., Володимир Малик «Посол Урус-Шайтана» – 45р.,Олександр Бєляєв «Людина-амфібія» – 85р.,Олександр Грін «Та, що біжить по хвилях» – 85р., Рей Бредбері «451 градус за Фаренгейтом» – 60р., Габріель Гарсія Маркес «Полковнику ніхто не пише» – 50р.

Тож працівники Центральної міської бібліотеки запрошують всіх охочих завітати до осередку культури і знайти серед розмаїття книг щось цікаве для кожного.

Ярослав Швець

Можливо, Вам буде цікаво

By