У ШКОЛІ ДЖУР НАВЧАЮТЬ ДИСЦИПЛІНІ

Поки більшість городян відпочивало у минулі вихідні, юні вихованці Школи джур приймали участь у козацькому військово-патріотичному вишколі „Тур-9”. Позмагатися до Новомосковська приїхала молодь із Запоріжжя, Верхньодніпровська, Новомиколаївки, Письмечівки.

Михайло Миколайович Гладуш, керівник школи джур, розповідає, що займається улюбленою справою вже 11 років. За цей час школу відвідало більше чотирьохсот юних новомосковців, багато з яких у подальшому пов'язали своє життя з воєнною справою. Син М. Гладуша, з яким він власне вперше і прийшов до школи джур, наразі працює в органах внутрішніх справ, як і багато хто із колишніх козачат. Можна сказати, що цьому посприяло саме перебування у школі джур. Адже саме тут навчають прийомам рукопашного бою самозахисту, орієнтації на місцевості, прикладному плаванню, основам медичної підготовки, історії козацтва і рідного краю, елементам стройової підготовки. Але найголовніше, як вважає сам Михайло Миколайович, у школі навчають дисципліні, якої так часто не вистачає сучасним підліткам, і яка так потрібна майбутньому захиснику вітчизни.

Для джур виїзди за місто не новина. М. Гладуш разом із вихованцями буває не лише в лісі чи на річці, у Школі джур практикуються і подорожі до Криму в воєнно-спортивний табір. Звісно, джурам у фінансовому плані доводиться розраховувати лише на себе та на спонсорів. Так, у минулому році значну допомогу надав І. Олійник, депутат від Партії регіонів, яка, власне, не оминає увагою жодних змагань.

Допомагають також підприємець І. Валієв, представники козацтва. У цьому році в центрі позашкільної роботи також створено гурток Школи джур козацького воєнно-патріотичного виховання. Сюди може прийти кожен бажаючий, та й батьки нарешті мають змогу відволікти дитину від комп'ютера, залучити до здорового способу життя.

Весело, по-родинному пройшли змагання. У результаті впертої боротьби у старшій віковій категорії перше місце посіла школа із Запоріжжя, друге – Новомосковськ-1, третє – Новомосковськ-2. У середній віковій групі запоріжці також стали першими, новомосковці – другими, верхньодніпровцям дісталося третє місце.

Можливо, Вам буде цікаво

By