Вiдпроцювали в звичному режимі

Передостання сесія міської ради для депутатів цього скликання пройшла як зазвичай – короткі обговорення питань, розглянутих на депутатських комісіях, тривалі дебати з того чи іншого пункту порядку денного, коронні принизливі ремарки мера на адресу неугодних депутатів. Словом, дотримувалися звичного режиму з легким політичним забарвленням.

Більшу частину часу на сесійному засіданні зайняли питання про розвиток території міста Новомосковська. Так, депутати проголосували за проект торгівельного комплексу по вулиці Радянській в районі житлових будинків №143-145. А також затвердили проектну розробку торгівельно-побутового техноцентру по вулиці Зіни Білої.

Серед земельних питань першим стояло рішення про зміни до рішення міської ради, прийняте у грудні 2007 року, в частині надання дозволу на складання технічної документації комунальної установи «Самарь».

Проти надання КУ «Самарь» земельної ділянки площею 132,3 га у постійне користування виступив депутат С. Мороз. Він наголосив на тому, що справа по «Самарі» ще розглядається в суді, тож приймати будь-які рішення, тим більше змінювати їх «заднім числом», буде порушенням чинного законодавства. Тим більше, що вирішується, по великому рахунку, доля міста. Депутат К. Пузирь також закликав колег відкласти дане рішення і надати йому можливість бути представником міської ради у суді.

В результаті депутати підтримали виступаючих і за проект рішення не проголосували.

Дебатували народні обранці і щодо того, наскільки подовжувати підприємцям оренду земельних ділянок. На два роки подовжили оренду кіоска з продажу хліба по вул. Радянській (р-н АТБ). Незважаючи на тривалу полеміку з приводу того, що на попередніх сесіях депутати проголосували за те, щоб прибрати кіоски з центральних вулиць нашого міста. Правда, і своє «так» депутати сказали не з першого разу, а лише після того, як міський голова змусив переголосувати, засумнівавшись у їх «щирості».

Попросив слова у депутатів підприємець О. Мірошник. Він звернувся до присутніх з проханням надати дитячому парку атракціонів, реконструкцією якого він займається вже не один рік, оренду на 49 років.

– Це стало справою всього мого життя, і я маю намір впродовж ще багатьох років поліпшувати стан парку, – сказав Олександр Мірошник. – І мені хочеться бути впевненим в тому, що моя праця не буде марною, адже для того, щоб навести тут лад, п’яти років буде замало.

Порадившись, депутати надали депутату оренду лише на 10 років. Підприємець О. Ткаліч на три роки просив в оренду 0, 4474 га землі за адресою: пл. Леніна, 7-а («Терми»). Підприємець порівняв свою діяльність з роботою, проведеною О. Мірошником. Мовляв, робить все для міста і його громадян, облагороджує, озеленює. Втім, нічого не спромігся відповісти на репліку депутатів щодо того, що сфотографуватися на фоні його облагородженої ділянки новомосковцям коштує небагато – немало – 70 гривень. І навіть не дивлячись на активну підтримку з боку міського голови, за це рішення народні обранці не проголосували.

У «різному» депутати прийняли всі питання майже без обговорень. Не підтримали лише рішення щодо внесення змін до рішення від 20.07.2007 року «Про визначення способу приватизації об’єктів незавершеного будівництва і створення комунальної установи «Самарь».

Серед приємних новин – присвоєння звання «Почесний громадянин міста Новомосковська» заслуженому науковому співробітнику ДНУ ім. О. Гончара, доктору історичних наук, постійному члену ради Новомосковського міського історико-краєзнавчого музею ім. П. Калнишевського і просто шанованій у місті людині – Івану Сергійовичу Стороженку.

Насамкінець сесійного засідання слово взяв депутат міської ради С. Рєзнік. Він просив колег позбавити С. Мороза права представляти міську раду у суді. Оскільки, за його словами, Сергій Мороз порушив депутатську етику, визнавши від імені всього депутатського корпусу рішення міськради щодо приватизації КУ «Самарь» неправомірним. Сергій Рєзнік наголосив на тому, що депутат мав відстоювати рішення міської ради, а отже, простіше кажучи, виявився «зрадником». От тільки чиїх інтересів – громади міста Новомосковська чи певних зацікавлених осіб – питання риторичне.

Як би там не було, тут же, на сесійному засіданні, було прийнято рішення про створення комісії, яка має детально вивчити ситуацію і про зроблені висновки повідомити депутатський корпус на наступній сесії. Звісно, не залишився осторонь такої гострої теми і міський голова, який заявив, що таким депутатам, як С. Мороз, не місце у Новомосковську, приправивши свої слова ледве не лайкою на адресу депутата. Втім, такі інсинуації з уст мера і самим депутатам чути не вперше. Особливо ж приємно повправлятися у гострослів’ї напередодні виборів. Тут уже широке поле для балаканини – аби лише все на адресу конкурентів.

Що ж, чекатимемо на обіцяну мером сесію, яка має відбутися ще до 31 жовтня.

Источник: Анна Чиндрова - Новомосковский информационный портал

Можливо, Вам буде цікаво

By