Працюємо на благо міста

Громадську організацію «За чисте місто» та її голову – Дмитра Олександровича Глущенка – немає потреби представляти. Ось уже котрий рік поспіль він активно працює у Новомосковську, завоювавши за цей час довіру городян, яким він допомагає. Ідучи назустріч нашим читачам, ми звернулися до Дмитра Олександровича із проханням розповісти про свою роботу.

– Останнім часом робота Вашої організації активізувалася. Ви ремонтуєте дороги, дитячі майданчики, займаєтеся прибиранням пляжів… Багато хто пов'язує таку діяльність з виборами. Це так?

– І так, і ні. По-перше, організація «За чисте місто» працює в місті більше 6 років, протягом яких ми не лише реалізували свої програми, а і реагували на численні звернення новомосковців. Але, за звичкою, перед виборами люди стають активнішими. Тому сьогодні звернень стало дуже багато, на всі ми прагнемо вчасно реагувати, до того ж , є багато колективних звернень.

Працюємо на благо міста– З якими проблемами до Вас звертаються люди?

– З різноманітними. Але, як правило, є системні проблеми, які є актуальними для всього міста. Це розбиті дороги, відсутність освітлення, невпорядковані двори, неприбране сміття, аварійні дерева, непрацюючі радіо і телефони, і багато інших. Список можна продовжувати дуже довго, я перерахував лише основні, з якими люди звертаються до нас найчастіше.

Працюємо на благо міста– Розкажіть детальніше про свою роботу.

– Перший і дуже важливий напрям – це ремонт доріг. Справа в тому, що грунтові дороги приватного сектору знаходяться у настільки занедбаному стані, що вирішити цю проблему з першого разу просто неможливо. Більшість вулиць не обслуговувалися десятиліттями. А потрібно мінімум раз на рік приділяти їм увагу. Виходячи з наших можливостей і доступних матеріалів, ми виконали грубу підсипку шлаком, планування. Прибрали величезні ями і нерівності. Наступний крок плануємо на весну. Після відлиги, по вологому покриттю, ще раз підсипемо дрібним шлаком, сплануємо і утрамбуємо. А вже влітку, коли буде спека, відсипатимемо асфальтовим зрізом. І так поступово ми приведемо дороги міста в порядок.

Працюємо на благо міста– З якими проблемами під час роботи Вам довелося зіткнутися?

– По-перше, нам постійно заважала працювати місцева влада, надсилалися різні служби для перевірки, звісно, з метою блокувати нашу роботу. Друга проблема – підтоплення дворів. Влада не займалася питанням водовідведення і системою дренажів, що працювала в радянські часи, була занедбана і вже не діє. Тут без спільних зусиль влади і людей питання не вирішити. А його вирішувати потрібно обов'язково!!! Можна відзначити і казусний момент у нашій роботі. Після того, як дороги привели в порядок, водії почали просто літати по вулицях і підіймати пил, що спричинило деякі незручності пішоходам

– Про які об'єми роботи взагалі йде мова?

– Ми відсипали і спланували більше 30 вулиць і провулків на районах Воронівка, Перевал, Животилівка, Кулебівка, Решкут. На це пішло більше мільйона тонн шлаку.

Працюємо на благо міста– Які ще роботи проводилися?

– Другим за об'ємом був напрям з благоустрою дитячих майданчиків. Наші волонтери відновлювали існуючі майданчики, фарбували їх. Там, де люди просили, ми встановлювали лавки, пісочниці, завозили пісок.

Інша дуже велика проблема міста – це амброзія, з якою практично ніхто не бореться. І багато звернень було саме з цього приводу, оскільки багато хто в наш час страждає на алергію. Ми вирішили зайнятися і цією проблемою, і відгукнулися на всі звернення новомосковців. Хоча, на мій погляд, в місті має працювати спеціалізований підрозділ, який боротиметься з амброзією та і взагалі з бур'янами постійно. Як показує досвід, для цього не потрібно багато витрат, а лише бажання. І люди не повинні взагалі кудись звертатися – ця робота має здійснюватися на випередження. Якщо траву постійно підкошувати, то бур'яни зникають, а залишаються лише корисні трави.

Ще одним напрямом нашої роботи було прибирання пляжів на Комсомольському острові, в парку ім. Сучкова і Комсомольській набережній. Хотілося б відзначити, що, перш ніж нарікати на забруднене місто, потрібно задуматися і над тим, хто його таким робить. Наприклад, сьогодні прибрали острів і зібрали 26 мішків сміття, а наступного разу – вже 32 мішки. Смітимо ми самі. Це ж не президент і не парламент робить. Нам потрібно спочатку змінити своє ставлення до рідного міста, поведінку, а потім вже претензії пред'являти.

Величезна проблема міста – аварійні дерева. Складається враження, що влада навмисно запустила цю проблему, щоб вимагати гроші з мешканців. Дуже багато дерев загрожують безпеці людей, будівлям, але щоб прибрати їх, комунальні служби називають космічні цифри, які непідйомні для звичайних городян. Ми зайнялися і цим питанням, були прибрані дерева біля школи №3, які загрожували життю дітей.

Працюємо на благо містаСерйозною проблемою приватного сектору є непрацюючі радіо і телефони. До того ж вирішувати її потрібно комплексно, спільними зусиллями влади і Укртелекому. Напрацювання у нас вже є, і це завдання нам під силу.

Дуже болюче питання для міста – освітлення наших вулиць. Я не бачу жодних проблем у його вирішенні. Вона фактично одна – це небажання влади щось робити в даному напрямку. Ми вже допомогли людям придбати устаткування, ліхтарі, кабелі, лампочки. Змонтували все. Але комунальне підприємство О. Громадського відмовляється підключати освітлення. На сьогодні ми зібрали кошти для освітлення кількох вулиць. Але нам не дають цього зробити, оскільки освітленням займається пан Громадський, і його підприємство саботує вирішення цього питання.

Працюємо на благо міста– Ви перерахували дуже величезний об’єм робіт. Звідки такі кошти?

– Справа в тому, що я очолюю громадську організацію, і ми збираємо кошти як добродійні внески. У мене багато знайомих, яким не байдужа доля міста і які беруть участь в його благоустрої. Пам'ятаєте приказку – зі світу по нитці?. І дуже приємно, що останнім часом людей, які хочуть зробити місто кращим, стає все більше.

Саме завдяки зібраним коштам ми організували поїздку в кіно більше тисячі школярів шкіл №7, №12, №13, №14, №16, №17.

Хочу принагідно подякувати губернатору О. Вілкулу, без прямого втручання якого це свято не відбулося б. Наші чиновники, схоже, не просто втратили совість, але і здоровий глузд. Управління освіти разом з виконкомом всіляко перешкоджали цій акції. Але, на щастя, вона відбулася.

Не можу не сказати слова подяки і на адресу К. Пузиря та В. Шилової, які також доклали зусиль для реалізації багатьох проектів у місті. І, звісно, не хочу оминути увагою і городян, які не просто звертаються з проханням допомогти у вирішенні тієї чи іншої проблеми, а і самі, заохочені нашим прикладом, долучаються до роботи над покращенням життя у нашому місті.

Источник: Новомосковский информационный портал

Можливо, Вам буде цікаво

By