Активно взялися до роботи

Друга сесія депутатів міської ради шостого скликання, яка пройшла 29 листопада, уже намітила добру тенденцію до детального вичення та обговорення депутатами внесених на чергу денну питань. На відміну від засідань депутатів попереднього скликання, новообрані слуги народу до кожного свого рішення поставилися відповідально, що дає підстави сподіватись на те, що з новими обранцями у місті таки почнуть відбуватися зміни на краще.

Перші два питання черги денної попередньо розглядалися на депутатських комісіях, тож звіти про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку та виконання бюджету міста за 9 місяців поточного року прийняли без обговорення. Чимало ж подебатували присутні у залі під час голосування за зміни до рішення міської ради №914, які також стосувалися бюджету цього року і про які доповідала Т. Дакова. Для багатьох принциповим стало рішення про перерозподіл видатків у розмірі 150 тисяч гривень, які комунальне підприємство О. Громадського затребувало для розрахування за роботи із проведення благоустрою в місті. Депутат С. Коцюра закликав витратити кошти на такі необхідні напередодні зими деталі та паливо-мастильні матеріали. До того ж, депутати звернули увагу присутніх на те, що О. Громадський самовільно прийняв рішення про те, куди спрямувати кошти громади, не порадившись попередньо з депутатським корпусом. Тож спочатку вирішили заслухати з цього приводу самого О. Громадського на наступному сесійному засіданні. Але заступник міського голови В. Криша звернувся до депутатів із проханням цього разу піти назустріч підприємству, якому терміново необхідні кошти, пообіцявши особисто відзвітувати про витрачене. Народні обранці видали йому «кредит довіри», проголосувавши за перенаправлення коштів, але наголосили, що і надалі триматимуть подібні питання на контролі.

Майже одностайно були ухвалені зміни до регламенту міської ради, які були приведені до відповідності до Закону «Про місцеве самоврядування в Україні» і стосувались повноважень міського голови.

До своїх колег звернувся О. Мірошник, член комісії з питань екології та благоустрою території, який відзвітував про зроблене за останній місяць. Хочеться зазначити, що депутати взялися за вирішення досить складних питань, які уже давно є наболілими для новомосковців. Найперше – робота цеху з переробки труб у районі вулиці Харківської, 21. Олександр Григорович розповів про звернення 78 мешканців прилеглих будинків зі скаргами на роботу підприємства. Новомосковці просили заборонити цеху працювати після 17 години та у вихідні дні. Після спілкування депутатів із власниками підприємства консенсусу було досягнуто, і бізнесмени погодилися із висунутими умовами.

До депутатів також звернулися жителі району, прилеглого до заводу «Утиліта». Вони в свою чергу поскаржились на те, що їх здоров’я знаходиться під загрозою внаслідок роботи підприємства. Дрібний скляний пил не лише покриває їх присадибні ділянки та городину, а і проникає безпосередньо у будинки, призводить до різі в очах. Олександр Мірошник зазначив, що не сумнівається у тому, що з правової точки зору діяльність заводу цілком узгоджена. Отже, залишається вирішити, чи не порушені інші норми роботи на підприємстві. Уже на наступній сесій міськради депутат обіцяв колегам доповісти більш докладніше по цьому питанню. Як і розібратися із діяльністю асфальтного заводу, який у народі прозвали «крематорієм». Специфічний запах і дрібні часточки бруду у повітрі надзвичайно ускладнюють життя мешканцям навколишніх вулиць. Тож планується і з цього питання створити відповідну комісію, до якої залучити фахівців із Дніпропетровська, які мають перевірити усі санітарні норми роботи на заводі та т.і. Про результати перевірок депутати дізнаються на наступному сесійному засіданні.

На сесії було також прийнято рішення про створення комісії, яка має з’ясувати ситуацію зі стихійною торгівлею на площі Перемоги, а також зайнятися наведенням ладу на площі перед Свято-Троїцьким собором.

Серед знакових рішень другого сесійного засідання було і рішення депутатів про звільнення О. Шевченка із посади начальника Новомосковського БТІ. До присутніх звернувся депутат В. Соловйов, який зазначив, що до прокуратури у свій час надійшло чимало звернень зі скаргами на роботу Олександра Івановича. Та й у самих депутатів викликає чимало сумнівів законність багатьох прийнятих ним рішень. Тож майже одностайним голосуванням колишнього депутата було звільнено із посади.

Насамкінець засідання голова міського осередку Партії регіонів Костянтин Пузирь повідомив колег про створення депутатської фракції Партії регіонів, а також коаліції внаслідок досягнення домовленостей з місцевим осередком комуністичної партії.

Сподіватимемося що дружною і згуртованою командою депутатський корпус і надалі працюватиме на благо Новомосковська та його мешканців. Адже на часі прийняття важливого і доленосного для всього міста рішення – бюджету на наступний 2011 рік.

Можливо, Вам буде цікаво

By