ДІТЯМ – БЕЗПЕЧНІ ДОРОГИ!

Дитячий травматизм на автодорогах завжди був однією з болючих тем. Природно, що маленькі пішоходи не мають життєвого досвіду, не можуть так швидко орієнтуватися і оцінювати обстановку на дорозі, як дорослі. А неконтрольовані енергійність і допитливість іноді призводять до трагічних наслідків.

Багато навчальних закладів розташовано так, що школярі, щоб потрапити на уроки, змушені переходити дорогу. Як правило, пішохідні переходи біля шкіл обладнані належним чином – застережливими знаками, відповідною розміткою. Але водії, особливо останнім часом, досить часто ігнорують Правила дорожнього руху навіть на таких переходах. Та й діти не завжди дисципліновані, особливо на початку навчального року, після тримісячних літніх канікул. Часто вони наслідують вчинки дорослих: батьків, старших товаришів, знайомих. Діти мало думають про небезпеку і наражаються на неї, переходячи вулицю в непередбачених для цього місцях, несподівано вибігаючи на проїжджу частину перед транспортом, що наближається, або виходячи об'єктів, що обмежують видимість.

Так, у м. Новомосковську учениця 4-го класу ПШ № 10 перебігала проїжджу частину дороги у невстановленому для переходу пішоходів місці прямо перед автомобілем, що рухається назустріч, в результаті дорожньої пригоди дівчина отримала тілесні ушкодження.

Подібні пригоди трапились з учнем 7-го класу СШ с. Спаського Новомосковського району та неповнолітніми (1997 р.н. і 1998 р.н.) у м. Новомосковську. Всі вони отримали тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості.

Взагалі з початку 2008 року по теперішній час аналіз дитячого дорожньо-транспортного травматизму викликає занепокоєння: сталося 19 пригод за участю дітей, одна дитина загинула та 20 отримали тілесні ушкодження. 10 з них сталося з вини дітей. Є над чим замислитись.

Саме тому працівники ДАІ особливої уваги надають вивченню дітьми правил безпечної поведінці на вулицях та автошляхах як в період навчання, в канікулярні періоди, так і під час літнього відпочинку, коли спостерігається збільшення дорожньо – транспортних пригод з вини дітей, та найбільш у перші дні нового навчального року.

До першого уроку залишилися лічені літні дні, незабаром весела юрба школярів знову заповнить навчальні заклади. Тисячі дітей підуть до шкіл дорогами та вулицями міст та сел. Тож з метою активізації роботи з попередження дитячого дорожньо – транспортного травматизму, узагальнення та розповсюдження кращих форм і методів профілактичної роботи серед першокласників, неповнолітніх, привиття дітям навичок безпечної поведінки на дорозі, привернення уваги громадськості до проблем гарантування безпеки руху і запобігання випадків травмування дітей в автопригодах та під час руху на вулично-шляховій мережі напередодні нового навчального року за рішенням МВС та ДДАІ МВС України на території України проводиться рейд „Увага ! Діти на дорозі!”.

В житті існує багато правил, але найголовнішими є ті правила, які вчать, як зберегти життя. Інформовані діти – добре захищені.

Отже, сказати що діти зовсім не знають Правил дорожнього руху – погрішити проти правди. Інша річ – вони не завжди їх дотримуються. Знань у них, можливо, вистачає, але бракує життєвого досвіду, тому вся відповідальність за їхню поведінку на дорогах лягає на плечі дорослих.

Тож, шановні батьки та водії, давайте не забувати про це! Дітям – безпечні дороги! Чужих дітей не буває!

Источник: В. Німий, начальник ВДАІ по ОАТ м. Новомосковська та Новомосковського району, полковник міліції

Можливо, Вам буде цікаво

By