ПРОФІЛАКТИЧНІ ЗАХОДИ “ПІШОХІД-ВОДІЙ”

ВДАІ м. Новомосковська та Новомосковського району повідомляє, що стан справ з аварійністю викликає тривогу через відсутність взаємної поваги між водіями і пішоходами, ігнорування вимог Правил дорожнього руху, а інколи і через відсутність почуття самозбереження. На території області значна кількість автопригод відбувається через пішоходів. Ціною людської безпечності, наслідків яких вже не виправити, є загублені здоров’я та життя.

І це тоді, коли від профілактики дорожньо-транспортного травматизму залежить не тільки стан життя і здоров’я громадян, а також розвиток економіки держави, рівень культури.

З метою профілактики дорожньо-транспортних пригод, почуття відповідальності за дотриманням ПДР, ввічливого та коректного ставлення всіх учасників дорожнього руху один до одного, з 10 по 31 січня поточного року на території області організовано профілактичні заходи під умовною назвою “пішохід-водій”.

Основною причиною наїзду на пішохода є перехід проїжджої частини в не встановленому місці, ігнорування світлоповертаючих катафотів, керування у стані алкогольного сп’яніння.

На жаль, безпечний водій, так само, як і безтурботний пішохід, схильний вважати, що лихо в дорозі може статися з ким завгодно, але не з ним. Навіть у разі нещастя вони ладні знайти виправдання, пояснюючи це невезінням чи збігом обставин і не визнають власної помилки, а причина біди – у нехтуванні Правилами дорожнього руху.

Ступінь вини кожного учасника дорожнього руху можна оцінювати по-різному. Але, безсумнівно, у взаємовідносинах «пішохід-водій» існує серьозна проблема, адже не завжди обидві сторони можуть об’єктивно оцінити конкретну ситуацію на дорогах через відсутність елементарної культури.

Інформація щодо виявлення грубих порушень Правил дорожнього руху як з боку пішоходів, так і з боку водіїв, буде надсилатися за місцем роботи або навчання порушника з подальшим висвітлюванням в засобах масової інформації.

Можливо, Вам буде цікаво

By