Наша хата не з краю!

Усі ми бачимо, в якому стані знаходяться вулиці нашого міста — гори сміття, у жахливому стані дороги та практично відсутні тротуари. Нема з кого спитати за все це. Але навряд чи хто насмілиться сказати, що причиною подібних явищ у якійсь мірі є ми самі. Тож поки будемо смітити та не почнемо прибирати за собою, не побачимо змін. Тому хтось має подати приклад усім городянам.

19 березня депутат-мажоритарщик від Партії регіонів Володимир Кисельов разом із керівником Новомосковської організації Партії регіонів Костянтином Пузирем організували зібрання жителів мікрорайону Перевал та запропонували їм провести загальний суботник. Підтримали пропозицію депутатів і квартальні, які краще за усіх знають проблеми Перевалу.

Костянтин Пузирь запропонував кожному прибрати свою прибудинкову територію, а тим, хто фізично не може цього зробити, буде надано допомогу від комунальних підприємств міста.

У переваленців було багато запитань до депутатів, найважливішим серед яких було налагодження руху міського автобусу. Але для цього, у першу чергу, потрібно розчистити шлях від гілок дерев, які цьому перешкоджають, адже вулиці мікрорайону місцями дуже вузькі. Тож вирішили провести цю добру акцію 2 квітня, про що жителів Перевалу було попередньо проінформовано.

Наша хата не з краю!

Отже минулої суботи двір НВК №5 став плацдармом трудової ініціативи депутатів міської ради від Партії регіонів. На чолі із місцевим депутатом Володимиром Кисельовим депутатський корпус представили Олександр Загоруйко, Сергій Коцюра, Ігор Олійник, Віталій Соловйов, Леонід Матвієнко та помічники депутатів Яків Пластун і Олександр Резніченко. Із собою депутати привезли групу молодих волонтерів, які охоче взялися допомогти навести порядок у цьому куточку нашого міста.

Розподіливши ділянки роботи, дружня команда взялася до справи. Поки одні наводили лад біля нежилої хати, двір та подвір’я якої перетворилися на смітник, інші займалися спилюванням гілок вздовж ву-лиць автобусного маршруту. Заразом тими вулицями збирали й сміття, якого на Перевалі накопичилося дуже багато. Причиною тому є те, що з 530 дворів за вивезення сміття сплачують трохи більше сотні. Даруйте, а куди ж зникають відходи тих, хто не платить? Очевидно, їх-то й вивозили цілими причепами.

Обрізку дерев здійснювали працівники КП НККП, яке також надало трактор із причепом для вивезення зібраного сміття та залишків зрізаних дерев.

Приєдналися до суботника й вчителі школи, але учнів вирішили не залучати, пояснюючи це невдоволенням деяких батьків таким культурно-фізичним вихованням. А саме на цьому й хотілося б загострити увагу. Адже організовуючи суботник, ініціатори хотіли не тільки прибрати сміття, а й показати гарний приклад усім, хто небайдужий до навколишнього середовища. Разом ми багато чого можемо, і відповідальність за стан наших вулиць і дворів лежить, у першу чергу, на нас самих.

Недарма кажуть, що чисто там, де не смітять. А якщо вже так сталося, що треба прибрати за собою, чи важко вийти та навести порядок біля двору?

Але сподівання організаторів виявилися марними. Самі ж переваленці вирішили, що це не їхня справа та утрималися від участі у суботнику. Лише декілька батьків учнів переваленської школи підтримали ініціативу та вийшли працювати. Звісно, справу було зроблено силами організаторів, але питання до совісті ігноруючих даний захід залишається відкритим.

Прокоментувала ситуацію директор НВК №5 Ольга Михайлівна Педаш:

— По-перше, хотілося б від усього педагогічного колективу подякувати депутатам від Партії регіонів і особисто Володимиру Кисельову за таку корисну ідею та за допомогу у проведенні суботника. По-друге, ми почали відчувати увагу до наших проблем з боку влади. Адже деякі не вирішувані роками питання починають зрушуватися з місця. Наприклад, голова фракції Партії регіонів у міськраді Костянтин Пузирь пообіцяв виділити нам нові сміттєві баки, яких давно не вистачає. Зараз налагоджується рух автобусу, яким наші учні зможуть доїжджати до школи. Щодо небажання мешканців району брати участь в заході, можу сказати, що їх пасивність, мабуть, зумовлена відсутністю пропаганди подібних акцій. Можливо, десь недопрацювали квартальні та не всіх було попереджено. Важко пояснити, але приклад подано. Будемо сподіва-тися, що люди оцінять нашу роботу та зроблять правильні висновки.

Дійсно, найголовнішою метою суботника було пробудження суспільної свідомості городян щодо чистоти і порядку навколо них. Наскільки це вийшло — покаже час. Якщо на прибраних депутатами, вчите-лями та комунальниками дільницях знов з’являться купи сміття, тоді можна буде визнати зроблену роботу марною, а ідею утопічною. Але в будь-якому разі депутати міської ради не збираються на цьому зупиняти-ся і планують провести такі суботники по всьому місту. Разом з тим вони сподіваються, що мешканці інших районів будуть більш активними та свідомими, адже наш спільний дім під назвою Новомосковськ, окрім нас, ніхто не засмічує, тож і прибирати треба нам самим.

Можливо, Вам буде цікаво

By