Бандура від президента – достойна нагорода

Днями новомосковцям випала нагода побувати на VII Всеукраїнському фестивалі козацької пісні «Байда», який проходив 27-28 вересня у Тернополі. Спонсорували і організовували поїздку українські козаки Всеукраїнського козацтва Самарської паланки під керівництвом генерала-хорунжого В. Бондаренка.

Тернопіль вразив новомосковців чистотою та охайністю, європейським стилем. Ні на площах, ні на вулицях, ні на подвір'ях не було помітно сміття. А як багато зелених скверів, доглянутих клумб – навіть під час свят скрізь було дуже чисто! Cловом, новомосковцям було чому дивуватися.

Фестиваль, присвячений козаку Байді Вишневецькому, проводиться раз на 7 років, тож новомосковці готувалися і виступали на ньому з особливим натхненням. Народний ансамбль бандуристів «Сарма» під керівництвом Світлани Куценко одразу завоював симпатії глядачів та високу оцінку компетентного журі. Співали наші кобзарівни патріотичні козацькі пісні «Люблю тебе, моя земле», «Їхав козак за Дунай», «Очерет-лугом» дуже професійно, зачарувавши своїм співом слухачів.

Для того, щоб журі була зрозуміла назва ансамблю, Е. Шаповалова подарувала його членам власну книгу про людину-легенду Миколу Сарму-Соколовського «Патріот, що за любов таврований».

З 47-ми колективів з різних куточків України важко було журі обрати найкращих, адже усі були гідні найвищого звання – від козачат-дошкільнят – до хору УПА. Всі колективи представили багатий репертуар – співали козацькі пісні як 500-річної давності так і сучасні та авторські.

У підсумку новомосковський народний ансамбль бандуристів «Сарма» отримав високу оцінку – грамоту за патріотизм і художню майстерність, а також сувеніри. Але найвищою оцінкою майстерності наших бандуристок стала інша нагорода – бандура, подарована Президентом України. Лише три інструменти було привезено на фестиваль із Києва, один з яких поїхав до Новомосковська. Вітаємо наших бандуристок з відзнакою і бажаємо й надалі радувати нас чудовими українськими піснями.

Источник: Е. Шаповалова, голова товариства «Просвіта» м. Новомосковська, кандидат філологічних наук

Можливо, Вам буде цікаво

By