Операція «Зачистка»

Днями у міськвиконкомі було проведено прес-конференцію з питання демонтажу ігрових автоматів у місті. У залі були присутні депутати, приватні підприємці, керівництво організацій, робота яких безпосередньо стосується функціонування так званого «ігорного бізнесу», представники ЗМІ. Із запрошених служб (СБУ, юстиція, виконавча служба, податкова інспекція, міліція та ін.). На засіданні був присутній заступник прокурора А. Іванов.

А. Ульяненко, заступник міського голови з правових питань, розповів про ситуацію, яка склалася з демонтажем ігрових автоматів, про рейд, який проходив під назвою «Зачистка». Таке визначення – результат порівняння останніх із сміттям, яке забруднює місто (так само, як і поодинокі кіоски). Пан Ульяненко прокоментував усі рішення депутатів по даній темі, починаючи з 2004 року та доповів про хід їх виконання. Присутні були ознайомлені з ходом судової справи проти фірми „Лотос”, у результаті якої було прибрано 8 ігрових автоматів. Але на це знадобилося більше восьми місяців. А.Ульяненко вважає, що такими темпами працювати не раціонально. Тим більше, є конкретні закони, дотримуючись яких можна очистити місто від ігорного бізнесу.

Заступник міського голови О. Лисенко звітував про рейди, проведені у місті 12-го, 18-го і 25-го вересня, та зачитав список адрес, за якими планується провести демонтаж ігрових автоматів у найближчий час.

Людмила Василівна Резніченко, директор ліцею „Самара”, зазначила, що питання про демонтаж автоматів потрібно вирішувати радикальними методами. Вона, як безпосередній учасник виховного процесу молоді Новомосковська, проти розповсюдження ігорного бізнесу у місті, тому вважає, що демонтажем „Ромашок” обмежуватись не варто. Адже ігрові зали не лише погано впливають на нинішню молодь, а й заважають спокійному життю новомосковців.

Це твердження підтримав М. Невпряга голова Ради ветеранів міста. Він категорично ставиться до існуючої проблеми, адже кожного дня городяни скаржаться йому на розташовані у багатоповерхівках або поряд з ними ігрові зали. Він порушив питання про можливість існування ігрової зали у приміщенні, яке спочатку було оформлене як магазин. Виявилося, що таке можливо за умови подання певних документів. Проте, за словами О. Лисенка, такі зали планується перевірити на наявність потрібної документації.

Свою точку зору висловив заступник прокурора А. Іванов. Згадуючи слова В. Літвіщенка щодо «кришування» прокуратурою ігорного бізнесу, пан Іванов зазначив, що прокуратура проводить перевірки як працівників ігорних зон, так і дій виконкому та інших організацій, адже вона виконує функцію «органу, який виконує наглядову функцію за дотриманням законів». На думку А. Іванова, такого резонансу справа про ігрові автомати набула саме після початих прокуратурою перевірок, а не внаслідок дій з боку представників міськвиконкому. Секретар міської ради О.Головко після такої заяви слушно запропонував заступнику прокурора «не тягти ковдру на себе», а співпрацювати. Адже якщо до обговорюваної теми ставитися байдуже, то на результати очікувати не слід.

Депутати розв'язання проблеми з ігровими зонами бачать у співпраці усіх органів влади міста. Лише радикальні дії призведуть до бажаного фіналу операції «Зачистка».

Источник: Я. Яцюк

Можливо, Вам буде цікаво

By