Влада в дії

Овочі за доступними цінами. Обласна влада продовжує реалізацію комплексу заходів для повного забезпечення мешканців регіону продуктами харчування, вироблених у регіоні, за доступними цінами. З цією метою за ініціативи губернатора Олександра Вілкула на Дніпропетровщині з початку цього року було проведено більше тисячі ярмарків сільгоспвиробників нашого регіону, на яких реалізується продукція за цінами на 10-20% нижче середньоринкових.

При цьому актуальним питанням залишається зменшення сезонних коливань цін на плодоовочеву продукцію. Влітку, у сезон врожаю, вони порівняно низькі, тоді як восени зростають. У тому числі, це пов’язано з втратами зібраного врожаю, який зберігався в недостатньо обладнаних овочесховищах. Іноді такі втрати доходять до 40%. Щоб знизити витрати сільгоспвиробників і зменшити втрати овочів при зберіганні, в області з ініціативи губернатора будуються нові сховища для плодоовочевої продукції. Вони обладнані сучасними холодильними установками і газорегулюючою апаратурою. У цьому році розпочато будівництво 15 нових сховищ. Шість з них будуть введені в експлуатацію до кінця поточного року. Інші 9 – у наступному році.

Гранти – талантам. 10 видатних діячів культури та 20 представників творчої молоді отримали губернаторські стипендії і гранти. Серед них – відомі письменники, художники, актори та керівники творчих колективів. Розмір одного гранту в порівнянні з минулим роком за ініціативи губернатора Олександра Вілкула збільшений майже в 4 рази і становить 2 тис. грн. (торік – 510 грн.). Розмір регіональної стипендії становить 2 тис. 244 грн. Такі заохочення виплачуються працівникам сфери мистецтв і представникам творчої молоді щорічно, щоб підтримати рівень культури в області і створити сприятливі умови для творчості.

Співпрацюємо зі Словаччиною. У рамках офіційного візиту Президента України Віктора Януковича до Республіки Словаччина губернатор Олександр Вілкул у складі офіційної делегації взяв участь в українсько-словацьких переговорах та роботі бізнес-форуму. Також губернатор підписав Угоду з головою Братиславського автономного краю Паволом Фрешо про співпрацю з нашим регіоном.

«Ми розширюємо прямі міжрегіональні зв’язки як між адміністраціями регіонів, так і між підприємствами різних країн. Цим ми розширюємо спектр взаємовигідних спільних проектів для бізнесу, наукового співробітництва, спільних ініціатив в освітній сфері», – зазначив Олександр Вілкул.

У рамках Угоди сторони сприятимуть взаємному розвитку торгівлі, виробничого, інвестиційного та інших видів економічного співробітництва.

Можливо, Вам буде цікаво

By