Новомосковськ має стати туристичною перлиною!

30 червня голова облдержадміністрації Олександр Вілкул провів зустріч з активом міста Новомосковська. У ній взяли участь народні депутати України Микола Солошенко та Сергій Храпов, міський голова Сергій Мороз, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації та міськвиконкому, представники бізнесу, громадських організацій, керівники підприємств, установ та організацій міста.

На нараді були обговорені Комплексна стратегія розвитку регіону та питання соціально-економічного розвитку Новомосковська, зокрема, підтримка обласною владою міських програм.

«Комплексна стратегія розвитку області включає в себе й розвиток територій. Зокрема, вона передбачає об'єднання ресурсів місцевих бюджетів, обласного та державного для вирішення актуальних питань розвитку міст і районів області. Обласна влада активно підтримує реалізацію проектів розвитку Новомосковська», – сказав Олександр Вілкул.

У 2010 році на реалізацію інвестиційних проектів комунального призначення було спрямовано 5,09 млн. грн. Це дозволило відремонтувати 19 ліфтів у житлових будинках міста, виконати роботи з реконструкції систем водовідведення – колекторів по вулицях Дзержинського, Шевченка, Спаській, а також – з будівництва насосної станції водовідведення по вул. Спаській.

У 2011 році бюджет розвитку Новомосковська збільшено до 6,7 млн. грн. «Це дозволить поліпшити умови проживання тисячам жителів Новомосковська», – наголосив Олександр Вілкул.

Цього року в Новомосковську планується:

– відремонтувати 6,8 тис. кв. м комунальних доріг міста – 1,331 млн. грн.;

– виконати проектно-вишукувальні роботи для проведення реставрації Свято-Троїцького собору – 306 тис. грн.;

– облаштувати 3 дитячі майданчики.

Передбачено провести реконструкцію:

– каналізаційної системи по вулиці Зіни Білої – 369,1 тис. грн.;

– каналізаційної системи мікрорайону Кулебівка – 300 тис. грн.;

– прибережної зони парку імені Сучкова – 210 тис. грн.;

– їдальні та пральні туберкульозного відділення – 54 тис. грн.;

– завершити другий етап реконструкції колектора по вул. Дзержинського – 402 тис. грн. і будівництво насосної станції водовідведення по вул. Спаській – 1,387 млн. грн.;

– здійснити будівництво водопроводу по вулицях Декабристів і Київській – 646,3 тис. грн.;

– провести капітальний ремонт житлового фонду міста – 923,8 тис. грн.

«У 2011 році обласна влада продовжує забезпечення закладів освіти області сучасними комп'ютерами. На сьогодні місту передано 13 одиниць нової комп'ютерної техніки», – повідомив губернатор.

«Комплексна стратегія розвитку Дніпропетровщини є дороговказом для соціально-економічного розвитку нашого міста», – зазначив міський голова Сергій Мороз. Він подякував керівнику області за підтрімку міста та підкреслив, що реалізація Стратегії дозволить підвищити якість життя мешканців Новомосковська, рівень комфортності проживання в місті та створити більш сприятливі умови для розвитку бізнесу та притоку інвестицій.

«Новомосковськ має всі передумови для сталого соціально-економічного розвитку, і обласна влада є надійним партнером у цьому», – сказав Олександр Вілкул. Проте він звернув увагу керівництва міста на низку питань, які стримують сьогодні динаміку росту. Зокрема, це недостатній рівень розрахунків міста за спожитий газ, зменшення обсягів робіт будівельними організаціями міста, недостатня організація щодо дебюрократизації бізнесу в частині роботи дозвільного центру та інше.

Губернатор дав доручення міській владі розібратися в ситуації та вжити необхідних заходів для вирішення проблемних питань. «Ми всебічно сприяємо розвитку територій області, проте забезпечуємо жорсткий контроль за якістю діяльності місцевої влади. Наше завдання – забезпечити підвищення рівня життя наших громадян», – сказав Олександр Вілкул.

У своєму заключному слові голова облдержадміністрації зазначив, що за останній рік Новомосковськ зазнавав критики зі всіх сторін. «Але я приїхав сюди не за тим же. Треба не критикувати, а допомагати. Новомосковськ може і має стати туристичною перлиною Дніпропетровщини. Тут прекрасна рекреаційна зона, чудовий, відомий на весь світ Свято-Троїцький собор… А головне – тут дуже працьовиті люди, яким необхідно дати шанс для розвитку», – сказав губернатор.

На його переконання, для цього місто має працювати як одна команда. «Якщо у вас є проблеми, то я вам допоможу. Але допомагати треба тим, хто й сам конструктивно працює. Ви бачите, на рівні держави сформовано єдину команду, і це приносить позитивні результати Україні. Внутрішні чвари на рівні керівників міста не йдуть на користь його жителям. І мер, і депутати мають зрозуміти, що жителі їх найняли. І ваша робота полягає в служінні їм, у розвитку Новомосковська, у підвищенні якості життя в ньому», – підкреслив Олександр Вілкул.

Звертаючись до керівництва Новомосковська, він наголосив, що для системної роботи необхідна чітка стратегія з урахуванням існуючих ресурсів і потреб громади. «Обласна влада готова вам допомагати, але працювати треба цивілізовано. Для розробки детального стратегічного плану розвитку Новомосковська я ініціюю створення робочої групи, яку пропоную очолити народному депутатові Миколі Павловичу Солошенку. Прошу протягом двох тижнів сформулювати ваші пропозиції. З боку області ви завжди отримаєте підтримку вашим конструктивним починанням. Давайте працювати разом на благо вашого рідного міста!», – підсумував губернатор.

У рамках Комплексної стратегії розвитку регіону головним управлінням економіки облдержадміністрації сформоване Стратегічне бачення розвитку міста Новомосковська.

Для ефективного розвитку міста було обрано наступні стратегічні пріоритети:

І. Розвиток інфраструктури міста.

ІІ. Розвиток соціальної та культурної сфери.

ІІІ. Забезпечення екологічної безпеки.

Для досягнення цільової моделі розвитку міста необхідно реалізувати такі основні проекти:

І стратегічний пріоритет:

Газифікація житлового масиву Красний Кут.

Капітальний ремонт вул. Зіни Білої.

Капітальний ремонт вул. Куйбишева.

Капітальний ремонт шляхопроводу вул. Радянська.

Забудова мікрорайону Самарь.

Реконструкція водопроводу від пров. Новомосковського до вул. Шевченка.

ІІ стратегічний пріоритет:

Проведення реконструкції поетапного ремонту міської поліклініки.

Реконструкція котельної та тепломережі від котельної до поліклініки по вул. Сучкова, 40.

Реставрація Свято-Троїцького собору.

Капітальний ремонт приміщень шкіл та дитсадків.

ІІІ стратегічний пріоритет:

Будівництво каналізаційної насосної станції по вул. Спаській.

Будівництво каналізаційного колектора по вул. Дзержинського (реконструкція – 2 етап).

Будівництво пункту приймання стічних вод «Очисні споруди каналізації Виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства в м. Новомосковську (реконструкція).

Будівництво каналізаційного колектора по вул. Дзержинського – вул. Шевченка (реконструкція).

Розробити проектно-кошторисну документацію на реконструкцію каналізаційного колектора від каналізаційної насосної станції №2 мікрорайону Самарь по вул. Спаська та каналізаційного колектора по вул. З.Білої в м. Новомосковську.

Можливо, Вам буде цікаво

By