Не всі питання вирішили

П’ятого липня відбулася XI чергова сесія Новомосковської міської ради.

До черги денної увійшли земельні питання та «різне». Серед запрошених були депутати обласної ради Сергій Рєзнік та Олександр Барсук. У засіданні взяли участь 42 депутати.

Начальник управління ЖКГ міста Сергій Устименко виступив з питанням про затвердження Положення «Про конкурс з благоустрою міста», основною ідеєю якого є стимулювання мешканців до догляду за власними будинками та прибудинковими територіями, покращення їхнього вигляду, створення ОСББ, за що вони зможуть отримувати заохочувальні грошові бонуси, а точніше, виконання певних робіт, необхідних будинку на відповідну суму. Це стосуватиметься й приватного сектору також.

Сергій Устименко зазначив, що на цей конкурс будуть представлені 8 номінацій, серед яких «кращий квартальний комітет», «кращий двір», «кращий будинок» та інші. Він наголосив, що це, безумовно, має підштовхнути городян до здорової конкуренції, що, в свою чергу, повинно вплинути на покращення зовнішнього вигляду Новомосковська в цілому. Ідея депутатам сподобалася, але прийняття рішення було вирішено відкласти, щоб допрацювати програму та визначити всі механізми її виконання.

Начальник КП НККП Анатолій Поздняков виступив перед депутатами щодо однієї з найбільш наболілих проблем міста — питання безпритульних тварин. На жаль, на сьогодні ця проблема зовсім не вирішується й люди продовжують потрапляти до лікарні із укусами, а безпритульні собаки продовжують розмножуватися. Керівник вказаного підприємства повідомив, що на даний момент КП НККП не має ані матеріально-технічної бази для тимчасового утримання тварин, ані ветеринарної ліцензії. У зв’язку зі змінами у законодавстві таке підприємство не має права здійснювати даний вид діяльності. В той же час, за словами Анатолія Позднякова, до нього постійно звертаються багаточисельні організації, які виявляють бажання допомогти вирішити цю проблему. На жаль, мова йде лише про стерилізацію безпритульних тварин, проте притулками для них ніхто не переймається. Виникає логічне запитання: хто і яким чином буде контролювати ці роботи? А. Поздняков зняв з себе відповідальність за їх виконання, тож питання залишається відкритим.

Серед гострих соціальних питань був і доклад депутата Світлани Коротич про необхідність створення кризового центру для жінок, які опинилися у скрутній життєвій ситуації, а також тих, котрі зазанали насилля у сім’ї. Аргументи на захист того, що такий центр має працювати у місті цілодобово, Світлана Єгорівна, яка стикається з проблемами жінок щодня, привела більш ніж переконливі. Таке бажання допомагати людям не повинно лишатися непочутим. Зараз постало питання щодо створення комісії по роботі із зазначеною проблемою, яка буде вирішувати, де цьому центру розташуватися і як він буде допомагати людям у скрутних життєвих обставинах.

У продовження цієї теми прозвучало питання безпритульних дорослих та дітей, які є нагальною проблемою не тільки нашого міста. Адже вже 3 роки громадська організація під керівництвом Тетяни Чупрун займається цією проблемою у Новомосковську, однак постійної юридичної адреси вона так і не має. Фактично на «пташиних правах» вони намагаються прилаштуватися до приміщення по вул. Парковій, яке займає благодійна організація «Перехрестя». Депутати сперечалися, яка з двох організацій більш потрібна місту.

Як пояснила Тетяна Чупрун, існувати на одній території цим двом організаціям досить проблематично, адже вони обслуговують зовсім різні категорії громадян. Як розв’язати цю проблему, допомагаючи одним та не порушуючи прав інших, серйозне та непросте завдання для депутатів, і воно викликало дебати в залі засідань. Так чи інакше, суборенда з «Перехрестям» не дозволена законодавством, а строк оренди приміщення вказаною організацією поки що не вийшов. Тож організація, що займається проблемами безпритульних, поки що й сама залишається без приміщення.

Також на сесії було затверджено зміни у складі депутатських комісій. Так Олександр Воскобойник замінив Костянтина Пузиря на посаді голови комісії з депутатської етики.

На цьому сесія завершилася, але черга денна вичерпана не була, адже залишилися деякі питання, які потребували доопрацювання, тож вже скоро очікується друга частина XI-ї сесії Новомосковської міської ради депутатів.

Можливо, Вам буде цікаво

By