Програма міста має виконуватись

Дванадцята, позачергова сесія Новомосковської міської ради розпочалася з повідомлення міського голови про травмування дитини у дворі житлового будинку №25 по вулиці Шевченка. Гілка дерева відламалася і впала на трирічну дівчинку, яка бавилася у пісочниці. Сергій Мороз сказав, що здоров’ю дитини нічого не загрожує, а винних пообіцяв покарати.

Присутня на сесії депутат обласної ради Вікторія Шилова звернулась до депутатів із пропозицією зібрати кошти на лікування трирічної дівчинки, яка перебуває на лікуванні у дитячій обласній лікарні.

Про виконання бюджету м. Новомосковська за 1-е півріччя 2011 року звітувала начальник фінансового управління Тетяна Дакова.

Вона зазначила, що планові показники виконані майже по всіх основних джерелах доходів, крім доходів з реєстраційного збору за проведення державної реєстрації юридичних та фізичних осіб, державного мита, податку на прибуток підприємств комунальної власності. Докладник загострила увагу на невиконанні планових показників з оренди комунального майна та приватизації об’єктів комунальної власності. Із запланованих 400 тисяч від приватизації до бюджету не надійшло ні копійки, хоча процедуру аукціону затверджено. Під цю суму закладені планові видатки, тому головний фінансист міста закликала депутатів працювати над цим питанням разом.

Детальний звіт головного фінансиста міста з виконання бюджету за перше півріччя 2011 року депутати підтримали одноголосно.

У зв’язку із виділенням субвенцій з обласного бюджету було внесено зміни до рішення міської ради від 06.01.2011 року «Про бюджет м. Новомосковська на 2011 рік», які також були підтримані народними обранцями.

Внесення змін до рішення «Про затвердження Програми соціально-економічного та культурного розвитку м. Новомосковська на 2011 рік» викликали запитання з боку депутатів. Серед таких – проектування реконструкції дитячого садка «Чебурашка». Депутат О. Мірошник зауважив, що виділені для цього 228 000 гривень – сума чимала. Нове приміщення можна спроектувати за ринковими розцінками за 200 тисяч, а садок потребує лише реконструкції, а не нового будівництва. Та й проведення тендерів викликає сумнів. На його думку, не можна розкидатися грішми, коли на вирішення повсякденних питань, таких як, наприклад, спилювання дерев, у комунальників нема й 1000 гривень, а таких дерев на дільницях у кожного депутата не один десяток. Робота депутатів-мажоритарників знаходиться під прискіпливою увагою виборців, тому допомагати людям доводиться за власний кошт.

У плані прозорості проведення тендерів колегу підтримав О. Шаркун, який навів приклад Львівської області, де ця процедура проводиться у присутності представників ЗМІ, що не викликає запитань і сумнівів у громади.

Депутат І. Олійник запропонував на наступних сесіях розглянути питання про виділення коштів з місцевого бюджету депутатам-мажоритарникам для виконання своїх передвиборчих програм. Начальник фінансового управління підтримала пропозицію. – Подавайте бюджетні запити, а бюджетна комісія розгляне їх – і на сесії проголосується це рішення.

Врешті і вищевказані зміни до рішення міської ради депутати підтримали.

Про перші результати роботи нещодавно створеної за ініціативи губернатора Олександра Вілкула робочої групи доповів Микола Солошенко.

Він зупинився на основних розділах програми, розробленої для м. Новомосковська.

Проблем у міста надто багато, і для їх вирішення потрібні не лише воля і бажання влади, а й фінансування. Міський бюджет не в змозі профінансувати всі проекти, котрі необхідно починати розробляти, тому левову частку взяв на себе обласний бюджет, а більш солідні проекти планується фінансувати з державного бюджету. Так, вже виділено обіцяні губернатором перші 280 тисяч гривень на проектування колектора по вул. З. Білої, вирішено питання фінансування реконструкції колектора по вул. Дзержинського-Шевченка. Для виконання робіт необхідно 5,8 млн. гривень. Погоджено з губернатором і питання забезпечення міста спеціальною технікою для прибирання міста, розроблено план заходів з очистки прибережної зони та русла річки Самари у межах міста.

Велике занепокоєння викликає на сьогодні стан водоводу. Депутат Верховної Ради зазначив, що у місті працювала обласна комісія, котра підтвердила його критичний стан. Необхідно терміново вирішувати це питання шляхом будівництва альтернативного водоводу, для чого необхідно 6 млн. гривень. Звісно, що місту не під силу такі витрати, тому кошти виділятимуться з обласного чи державного бюджету. Крім великих проектів, паралельно продовжуватимуться роботи з водозабезпечення масиву Кулебівка.

Не терпить зволікання ситуація із Свято-Троїцьким собором. До середини вересня проектувальники обіцяють закінчити свої роботи, для чого було виділено з обласного бюджету 306 тисяч гривень. Тепер треба встигнути з розрахунками до прийняття Державного бюджету, щоб приступити хоча б до першого етапу робіт, який включає в себе реконструкцію соборної площі та утримання від руйнування собору (встановлення спеціальних розтяжок і т.ін.). А з 2013 року можна буде приступати безпосередньо до реконструкції будівлі собору.

Є напрацювання у плані реконструкції центральної площі міста, але проект, за словами М. Солошенка, застарів і не є привабливим. Губернатор підтримує цю ініціативу, необхідно лише відкорегувати проект на більш сучасний.

Торкнувся у своїй доповіді депутат Верховної Ради і питання охорони здоров’я, освіти. Дніпропетровська область серед чотирьох областей потрапила до пілотного проекту з реформування медичної галузі, і на сьогодні необхідно проводити інформаційну роботу стосовно роз’яснення з приводу нововведення. Першочергове завдання – реформування первинної ланки – швидкої допомоги, яке забезпечить виїзд лікаря до хворого. У місті – протягом 10 хвилин, а у сільській місцевості – 20 хвилин. Швидка медична допомога буде фінансуватися з обласного бюджету, що дасть можливість оновити автомобільний парк швидкої та ін.

Що стосується освіти, то за розпорядженням губернатора м. Новомосковськ буде включено до спеціальної програми із забезпечення шкіл необхідним сучасним обладнанням.

Актуальним у місті залишається питання забезпечення дітей місцями у дошкільних навчальних закладах. У Дніпропетровську не вистачає 5 700 місць у дитячих садках, а у семидесятитисячному Новомосковську – 1000. Тут є над чим працювати, впевнений М. Солошенко.

Перше місце за важливістю прийнятих рішень займають дороги. Необхідно освоїти виділені кошти з місцевого та обласного бюджетів і працювати далі у цьому напрямку.

Докладник звернув увагу присутніх на підготовку до зими – 73% проплат за тепло змушують задуматися і шукати шляхи вирішення цього питання, адже не за горами опалювальний сезон.

Голова робочої групи закликав всіх депутатів брати активну участь у її роботі, адже кожне питання програми є важливим для міста та його жителів.

Наступна сесія міської ради відбудеться у середині вересня.

Можливо, Вам буде цікаво

By