Перетворимо відходи на прибутки

«Пою перед тобой в восторге похвалу

Не камням дорогим, ни злату, но Стеклу…»

М. Ломоносов «Письмо о пользе стекла»

Чи пам’ятаємо ми про свою відповідальність перед нащадками за стратегічні ресурси, які важкою працею вже були здобуті та перероблені на певні вироби? Адже кількість природних ресурсів у надрах нашої планети досить обмежена і колись вони таки закінчаться. Проте всесвіт створив унікальний матеріал, який можна переробляти до безкінечності – цим диво-матеріалом є скло.

Для інформування населення про властивості скла, методи його переробки та його важливість, як стратегічного ресурсу, генеральний директор Концерну «Союз Енерго» Віталій Миколайович Приймак і директор ООО «Утиліта» Валерій Миколайович Боринський провели для представників засобів масової інформації прес-конференцію із відвідуванням склопереробного заводу «Утиліта».

Підприємство було відкрито 2008 року і стало першим на теренах України та СНД заводом з глибокої переробки скла. Під час імпровізованої екскурсії журналісти мали можливість на власні очі побачити весь технологічний процес: від сортування – до подрібнення скломатеріалу. Директор підприємства професійно розповів про кожну ділянку сучасного австрійського обладнання, через яку проходить склосировина. Спочатку неперебрані скляна та сміттєва маси потрапляють конвеєром до ділянки, на якій сортувальники власноруч видаляють предмети, які не мають скла, потім залишені скляні частини подрібнюють та видаляють з них нескляні елементи (дозатори, металеві пробки та папір), далі скло розподіляють за кольором (адже біле та кольорове скло мають різне призначення), потім додатково подрібнене скло проходить низку магнітних сепараторів, де з нього видаляють останні металеві часточки. В кінцевому результаті з цеху виходить готова чиста продукція, яка стає сировиною для скловарильних заводів та перетворюється ними на звичну для нас продукцію – банки для консервування, пляшки для напоїв, віконне скло та багато спеціальних його видів. Усім процесом керує комп’ютеризований пульт, який має 19 програм-комбінацій сортування сировини. Також електронний пульт дозволяє економити енергоресурси та ресурси обладнання.

На прес-конференції директор ООО «Утиліта» Валерій Боринський зробив наголос на тому, що підприємство не використовує у виробничому процесі нічого, крім електрики, відповідно не забруднює воду та не викидає у повітря окису вуглецю. За його словами, всі «високі» перевірки підтвердили екологічність підприємства.

У зустрічі з представниками ЗМІ взяв участь виконавчий директор асоціації підприємств скляної промисловості «Скло України» Володимир Юрійович Цвєтов, який розповів про стан галузі на сьогодні і плани її розвитку. Головним нагальним завданням він бачить нарощення об’ємів збору склобою, як мінімум вдвічі. Потужності склопереробних заводів напівзавантажені, що заважає їм вийти на рентабельні показники.

Віталій Приймак бачить у переробці скла гарний заклик до покоління, яке сьогодні хоронить більшу частину скляних відходів на звалищах та полігонах. Багато подорожуючи, він мав можливість побачити відношення людей до побутових відходів у різних країнах та визначився для себе, що бажає зробити світ чистішим. І почав с себе. По-перше, відмовився від полімерних пакувальних матеріалів, а по-друге, більш відповідально почав ставитися до скляної упаковки. Він пропагує роздільне збирання сміття та перетворення відходів на прибутки, сподіваючись на підтримку з боку населення.

Можливо, Вам буде цікаво

By