Собака бреше, а караван iде

Саме цією приказкою можна охарактеризувати останнє засідання Новомосковської міської ради, яке відбулося 26 грудня. Адже виявилося воно досить емоційним.

По-перше, декілька проектів рішень, мабуть, вже за звичкою, було «протягнуто» на розгляд сесії вже під час засідання, відповідно й вивчити їх досконало депутати не мали можливості. По-друге, кулуарні домовленості та вказівки фракційних лідерів до вподоби далеко не всім народним обранцям – адже депутатів позбавляють не лише права голосу, а й навіть особистої думки з багатьох питань. За словами деяких депутатів, особиста думка, що не співпадає із думками керівництва, є квитком у позафракційне небуття, тобто призведе до виключення із фракції.

Серед таких постало питання при обговоренні реорганізації постійних депутатських комісій міської ради, стосовно якої доповідав голова комісії з питань розвитку місцевого самоврядування Володимир Бурлаков. Сама ж реорганізація полягає у скороченні кількості депутатських комісій з 8 до 6, а також у зміні їх кількісного та поіменного складів. Під загадкове реформування чомусь підпали дві найважливіші та перевантажені роботою комісії – земельна та комісія з питань ЖКГ. На думку В. Бурлакова, це має покращити результати роботи обох комісій, адже їхня діяльність викликає багато дорікань з боку виборців. Хоча одразу ж з’ясувалося, що всі зафіксовані дорікання були на адресу депутатських комісій попереднього скликання. Проте після багатьох питань депутатів – у чому ж сутність дорікань та яким чином об’єднання комісій покращить стан справ – чіткої відповіді Володимир Михайлович так і не знайшов. У якості виправдання (саме так це виглядало) було наведено аргумент, немов такі дії є законними і цього достатньо, аби прийняти ці рішення. Міський голова Сергій Мороз сказав, що його також поставили перед фактом, нічого не роз’яснюючи. За його словами, секретар міськради Борис Мазур повідомив, що вони вже все вирішили. Що й підтвердив депутатський корпус, проголосувавши за нього 34-ма голосами.

Взагалі-то цікаво – як депутатська комісія може називатися профільною, якщо присутність в її складі профільних спеціалістів зовсім не обов’язкова. Адже членів депутатських комісій міняють місцями, навіть не повідомивши про це і не співвідношуючи їхню освіту та досвід із профілем комісії. Тож дізнаються неугодні депутати про свої призначення лише під час сесії.

Міський голова Сергій Мороз довів до відома депутатів про ситуацію навколо виселення СЗШ №9 (вечірньої школи) із займаного нею приміщення. Він доповів, що напередодні представники нових власників приміщення знов намагалися видворити освітян та учнів на вулицю. На місце було викликано співробітників міліції, які опечатали приміщення до з’ясування обставин. Начальник юридичного відділу міськвиконкому роз’яснив депутатам ситуацію. Він доповів, що 17 жовтня 2011 року судовим провадженням було винесене рішення на виселення школи, але Новомосковською міською радою було подано касаційну скаргу до Верховного суду. Якщо буде порушено виконавче провадження постановою державного виконавця, її дія зупиняється до моменту розгляду та прийняття рішення Верховним судом. Тобто на сьогодні для виселення школи немає жодних підстав.

Міський голова звернувся до нардепа Миколи Солошенка та депутатів обласної ради за підтримкою у вирішенні цього питання і запропонував створити робочу групу по збереженню комунальної власності, але такої так і не було створено.

Також Сергій Мороз довів до відома депутатів, що близько трьох місяців тому до нього звернулися перевізники міста із проханням підвищити вартість проїзду у міському транспорті, мотивуючи це подорожчанням паливно-мастильних матеріалів, запчастин, обслуговування тощо і нібито через це перевезення стають збитковими. Виконком не підтримав підвищення вартості проїзду, тож перевізники самовільно скоротили кількість маршрутів та рейсів. Це викликало хвилю скарг та звернень громадян із вимогами негайно вирішити це питання. Вивчити ситуацію ще на минулій сесії було доручено секретарю міськради Борису Мазуру до 24 грудня. Оскільки звіту представлено не було, головуючий запропонував заслухати секретаря наприкінці сесії.

Депутати також заслухали начальника фінансового управління Тетяну Дакову, яка доповіла про зміни до бюджету на 2011 рік. З земельних питань доповідачем виступив голова земельної комісії Ігор Олійник.

30 грудня відбудеться засідання міської ради з питань бюджету на 2012 рік, тому було прийнято рішення не закривати сесію і частину перенесених питань розглянути саме на ній.

Можливо, Вам буде цікаво

By