19 сесія Новомосковської міської ради

Перша у новому році та 19-а за рахунком сесія міської ради відбулася 10 січня. І хоча небагато питань було запропоновано до розгляду, проте засідання затяглося у часі, бо лише чергу денну депутати затверджували 50 хвилин. Бурхливе обговорення викликали питання, які пропонувалися додатково до розгляду депутатським корпусом.

Так, позбавленим здорового глузду було рішення більшості депутатів не вносити на розгляд до черги денної питання про скасування п.17, 18, 19 рішення Новомосковської міської ради №804 від 24.09 р. «Про оформлення земельних ділянок у приватну власність» в частині затвердження технічної документації землеустрою та передачі у приватну власність земельних ділянок у межах норм безоплатної приватизації громадянам Рєзніку Олександру Зіновійовичу по вул. Жовтневій, р-н ж/б №8, Рєзнік Марині Олександрівні по вул. Жовтневій, р-н ж/б №8, Рєзнік Аллі Михайлівні по вул. Жовтневій, р-н ж/б №8 для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд».

 І хоч міський голова Сергій Мороз пояснив депутатам, що на його ім’я надійшло звернення Головного управління Держкомзему за результатами перевірки Управління СБУ з вимогою скасувати незаконне рішення у зв’язку з порушенням порядку надання земельних ділянок, депутати не те що не дослухалися до вимоги поважного органу, а й не проголосували за внесення до черги денної вказаного питання.

Слід зазначити, що питання вже не вперше виноситься на розгляд міським головою, і кожного разу воно блокується більшістю.

Міський голова наголосив на важливості дотримання норм закону, закликаючи депутатів підтримати внесення питання на розгляд. Необхідність скасування незаконного рішення сесії міськради підтвердив і начальник юридичного відділу міськвиконкому Олександр Мартинюк, але більшість депутатів це не переконало.

Тож чи не захотіли вивчити питання, чи була попередня вказівка вчинити саме так, тим самим порушивши закон, але розумного рішення, а головне – законного, так і не було винесено цього дня. А що воно має бути приведено у відповідність до чинного законодавства – аксіома, проте депутатська більшість чомусь керується іншими категоріями і на закон зважати не хоче.

Майже так само вперто не хотіли підтримувати народні обранці рішення про подовження договору оренди громадській організації «Перехрестя». – Якщо цього не зробити, то це буде неетичним по відношенню до своїх співгромадян, – сказав депутат Віталій Соловйов. Адже ця організація не лише надає допомогу людям, а й відраховує кошти до міського бюджету, що підтвердила і заступник міського голови з соціальних питань Ірина Калюжна, зазначивши, що це питання знаходиться на контролі у губернатора області Олександра Вілкула. А депутат обласної ради Вікторія Шилова повідомила, що 2 гранти названій організації надані меценатом Ренатом Ахметовим, тож «Перехрестя», яке, за її словами, практично залишилося на вулиці, необхідно підтримати. Після довгих пояснень рішення таки прийняли.

Депутат Костянтин Пузирь підготував проект рішення про подовження договору оренди підприємцю Інглабу Валієву і просив також внести це питання до черги денної. Але і на цей раз більшість залишилася байдужою до долі підприємця, який випікає для городян хліб, що давно полюбився новомосковцям.

Не вперше обговорюється на сесійних засіданнях ситуація, що склалася на міських кладовищах, де чи не кожне поховання, за словами квартальних, перетворюється на бійку. Цього разу перед депутатами звітував начальник Новомосковського відділу УМВС Микола Гавриленко. Він повідомив, що у справах побиття наглядачів проводиться розслідування, заведені карні справи. Але досі не вдалося з’ясувати, кому ж належать кладовища. Міська рада стверджує, що вони міські, Вільненська сільрада наполягає, що розташовані вони на її території, а відділ Держкомзему повідомляє, що на відведені земельні ділянки немає документів… На запитання квартальних із масиву Решкут, чому міліція не розбирається з агентством ритуальних послуг «Пам’ять», яке монополізувало послугу із захоронення, М. Гавриленко зазначив, що до нього надійшло лише одне звернення, згідно якого дії працівників згаданого агентства розцінюються лише як самоуправство. Врешті-решт, сказав Микола Іванович, у місті є влада, суд і прокуратура, а не лише міліція, запропонувавши квартальним писати письмові звернення, які будуть офіційно зафіксовані.

Директор КП НККП Аркадій Шипко підтвердив, що люди бояться за свою безпеку. На сьогодні кладовище на Воронівці без доглядача, і за останній час не було жодного бажаючого працювати там, тож посада лишається вакантною через страх людей за своє життя. – Відсутність рішень породжує невизначеність, – сказав начальник комунального підприємства.

Начальник міліції зазначив, що по справах Г. Стець та нині покійного Шибка ведеться розслідування, хоча злочини ці носять замовний характер, тому й важко знайти кінці, – констатував Микола Іванович.

Юрист КП НККП, майстер дільниці ритуальних послуг Олена Мітченко, у якої було спалено автомобіль, вважає, що у місті процвітає монополія на захоронення, і з усього можна зробити висновки, що скаржитися немає сенсу, адже винні досі не знайдені та не покарані.

Борис Мазур наголосив на складності питання та запропонував усім разом: і депутатам, і міському голові писати звернення з тим, щоб взяти ситуацію під контроль.

Та поки можновладці розбираються та зволікають, городяни та квартальні залишаються один на один із невирішеною проблемою.

Ще одне питання не підтримали депутати, і воно викликало обговорення у залі: про переселення до вересня 2012 року управління освіти та його структурних підрозділів до приміщення початкової школи № 8, яке на сьогодні залишається вільним. На його утримання із бюджету виділяються кошти, воно практично порожнє, тож є можливість звільнити дитсадок «Росинка», в якому зараз перебуває частина працівників управління освіти. Місто потребує місць у дитячих садочках, про що нагадав Сергій Мороз. На важливості цього питання наголосила і Вікторія Шилова, зазначивши, що губернатор області опікується питанням повернення дитсадків і їх функціонування за призначенням, але більшість депутатів не підтримали запропонованого рішення.

Решту питань черги денної депутати підтримали без обговорення.

По закінченні сесійного засідання хорошого настрою народним обранцям додали учні гімназії №3, які привітали їх із Новим роком та Різдвом Христовим. Школярі та їх керівники співали гарних колядок та пісень, щиро бажаючи присутнім всіляких гараздів у новому році.

Як і годиться, міський голова та депутати вручили дітям солодкі подарунки.

Ось на такій оптимістичній ноті закінчилася перша у новому році сесія депутатів міської ради.

Можливо, Вам буде цікаво

By