За будь-яких умов місто має жити

На черговій сесії міської ради, яка відбулася 21 листопада, особлива увага депутатами була приділена негативним наслідкам політичної, економічної і соціальної кризи у державі на життєдіяльність і розвиток нашого міста. Навіть звіти про виконання бюджету та програми соціально-економічного та культурного розвитку Новомосковська за 9 місяців були заслухані у контексті цієї проблеми. І взагалі, перша частина сесії проходила у досить мінорному тоні – присутнім дали відчути, що кращі часи уже минули і слід готуватися до змін…

Час сутінків

Про основні заходи місцевої влади з подолання кризових явищ на осінньо-зимовий період доповів О. Головко, секретар міської ради.

Серед основних завдань в умовах кризи – виплата зарплатні більш як трьом тисячам бюджетників, пенсій та різноманітних пільг соціально незахищеним прошаркам населення, збереження робочих місць і повного робочого дня і т. ін. Для цього планується провести ряд заходів. Так, влада планує особливу увагу приділити формуванню внутрішнього ринку – новомосковські підприємства повинні встигнути зайняти свою нішу у ньому і тим самим забезпечити місто певними коштами. Серед інших заходів – активізація інвестиційної політики у місті, активізація роботи центру зайнятості, максимальне забезпечення резервного фонду на наступний рік, легалізація зарплатні (уже сьогодні намітилась тенденція відходу зарплатні „у тінь”), контроль за цінами на товари першої необхідності, вжиття заходів зі збереження бюджетних коштів і жорсткого контролю за ними, забезпечення максимального прибутку від оренди комунального майна, перегляд планів приватизації, організація спільної роботи виконкому, керівників підприємств, банків тощо.

О. Головко також наголосив на тому, що планується ввести мораторій на підвищення комунальних та медичних послуг. Зростуть вимоги до керівників комунальних підприємств – вони повинні триматися на 10% рентабельності. До неплатників також будуть прийняті суворі міри – відключення будинків від тепла уже не буде, але політика по спонуканню городян до оплати послуг триватиме.

У світлі всього вищесказаного слід звернути увагу на зауваження депутата Л. Резніченко, яка зазначила, що заходи, запропоновані міськрадою, носять досить декларативний характер – забагато у них слів на кшталт „рекомендувати” і «на період», не визначено конкретно терміну проведення тих чи інших заходів. Адже жодними рекомендаціями ані керівників підприємств, ані керуючих банками не умовити не звільняти з роботи чи почекати з кредитом.

Викликає подив і ситуація з комунальними підприємствами – досі вони тільки вимагали сплати за досить неякісні послуги, а жодних конкретних звітів про свою роботу не давали. Чого варта лише ситуація із керівником підприємства „Коменерго” В. Струцем, який під різноманітними підставами навідріз відмовляється спілкуватись з працівниками ЗМІ. Нема чого розповідати, чи є що замовчувати? Адже ЖЕО начебто знаходяться в процесі ліквідації, але продовжують працювати… Коменерго” також працює, а от на чиї рахунки потрапляють кошти від населення і як потім розподіляються – таємниця за сімома печатками.

Та й взагалі, чи можемо ми бути впевненими в тому, що погіршення рівня життя є наслідком лише фінансової скрути, а не махінацій певних спритників, які роблять свої справи за завісою „загальнодержавної кризи”?

Ширма для нової оборудки?

Цікаві проекти до уваги депутатів запропонувала І. Майстренко, головний архітектор міста. Загальну увагу привернуло питання про забудову прилеглої до охоронної зони території Свято-Троїцького собору, замовником якої виступає міськвиконком. За задумом архітекторів, територію облагородять і навіть мають намір створити тут етнографічний підземний музей, будівництво якого вимагає значних коштів. Під такий задум навіть «підтягли» легенду, нібито в районі собору існують підземні ходи (?!). Гіпотеза цікава, але нічим і ніким поки що не підтверджена. Але інвестори так хочуть зробити для людей «добру» справу, що взамін вимагають лише встановлення 130 кіосків у єдиному павільйоні. Таким чином, у перспективі на прилеглій до собору території з'явиться ціла вулиця кіосків з ролетами. Нагальну потребу новомосковців у підземному музеї – ширмі для нової оборудки – можна поставити під цілком справедливий сумнів.

Це досить спірне питання розглядалося укупі з іншим – про затвердження екскізного проекту реконструкції бульвару ім. Т. Шевченка. І. Майстренко наголосила на тому, що цей проект, вартістю близько трьох мільйонів гривень, спрямований на благоустрій нового бульвару. Таке марнотратство виглядає досить дивно, адже на початку сесійного засідання депутати прийняли рішення про економію бюджетних коштів.

У підсумку, депутати так і не дійшли єдиної думки. С. Мороз вніс пропозицію не голосувати по обох питаннях до того, як буде отримано проект з реконструкції Свято-Троїцького собору. І народні обранці проголосували за проект із доповненнями депутата.

Ще один медичний центр

Одноголосно затвердили депутати і проект містобудівного обгрунтування „Будівництво медичного центру в районі будинку №11 по вулиці Українській”, вирішивши, що місця для нової забудови вистачить. Така єдність, мабуть, пояснюється авторитетом замовника – депутата міської ради Л. Білого. Чи не стане це прецедентом для нової проблеми із мешканцями вищеназваного будинку – покаже час. Кілька років тому ідею оздоровчого центру не підтримали жителі.

А соус то не свіжий

Не погодились депутати із затвердженням „Проекту розподілу території кварталу в існуючій забудові вулиць Радянська-Комсомольська”. Для непосвячених повідомляємо, що під цим хитрим розпливчастим формулюванням криється не що інше, як територія біля житлових будинків №30 та №28 по вул. Радянській і №9 по вул. Сучкова, яку облюбував для свого комерційного проекту відомий у місті підприємець. І під яким би соусом не подавали це блюдо, зрозуміло, що в цьому випадку має місце звичайне ошуканство. Головний архітектор стверджує, що при перерахунку прибудинкової території авторитетною експертною комісією на чолі з «відомим у всій Україні» архітектором Смірновим було зроблено висновок, що за згаданою адресою є навіть її надлишок, який складає близько 900м2. Мешканці прилеглих будинків усіма способами намагаються завадити підприємцю Майстренку забрати їхній двір під забудову, тому бізнесмен стає все винахідливішим. Деяких жителів зазначених будинків він вже «задобрив», деяким щось вже пообіцяв.

Крапку у цьому питанні поставив депутат С. Мороз, зазначивши, що мешканці будинку також замовили експертизу, і не менш авторитетну, ніж міська рада. Так от. За її висновком, у зазначених дворах не просто нема надлишку території, більше 1000 м2 її не вистачає. Народні обранці не підтримали позицію архітектора.

А пекар хто?

Не підтримали депутати і інший проект – про розміщення торговельного павільйону „Хліб” по вулиці Сучкова в районі будинку №32. Присутні резонно зауважили, що на переповненій людьми автобусній зупинці і так розміститись ніде, та й якість так званого „соціального хліба”, який випікає замовник, поставили під сумнів. Один із депутатів зазначив, що в ході перевірок відповідними службами виявилось, що хліб для новомосковців випікала людина, хвора на туберкульоз. І хоч як запевняв замовник депутатів, що робить „ … добрый дела для людей, а не для себя…”, його питання не знайшло підтримки серед депутатів.

Під час сесійного засідання присутнім, які не належать до депутатського корпусу, було з чого і подивуватися, і чому порадіти.

Бій ігровому бізнесу

Так, депутат Н. Гутарова виступила із пропозицією підвищити орендну плату тим підприємцям, які здають свої приміщення під зали ігрових автоматів. „Нехай платять не 250 гривень, а мільйон ті, хто заробляє на наших дітях, – зазначила депутатка. – Адже нестримне зростання кількості подібних закладів скоро призведе до того, що місту потрібні будуть спецзаклади з лікування ігроманів.” – Про мільйон – це занадто, – сказав В. Літвіщенко, але пропозиція слушна, треба наводити лад, і з часом винести всі ці заклади за межі міста. Плата ж за дозвіл має бути високою. Депутат С. Коротич запропонувала вчинити так само і з комп'ютерними клубами. Обидві пропозиції депутати підтримали.

До депутатів звернувся О. Ткач, який висловив стурбованість неповною виплатою пенсії одному з учасників ВВВ відділенням Ощадбанку. Тільки після втручання секретаря міської ради О. Головка чоловік зміг отримати належну йому суму грошей, і зміг продовжити лікування.

Депутат Т. Дакова запевнила присутніх у тому, що банки, принаймні відділення Індексбанку, у якому вона головує, працює повноцінно, здійснює всі банківські операції вчасно «день у день». – Що ж до обміну валют, – зазначила вона, – то паніку серед населення піднімають обмінні пункти, більшість яких є незареєстрованими.

В. Літвіщенко підтримав Тетяну Дмитрівну, і з його вуст прозвучало запевнення, що в новому році подібні обмінники зникнуть з вулиць міста.

Тривалу суперечку викликало у депутатів і питання з виділенням коштів на купівлю бульдозера для КП НККП (дир. М. Поздняков). Мовляв, і бульдозер старий, і досить вже грошами розкидатися, нехай підприємство саме себе утримує… Усі ці зауваження виглядали б цілком резонно, якби не пропозиція О. Шевченка передати гроші, виділені на бульдозер, підприємству Громадського. Зважаючи на те, що він і так отримує левову частку бюджетних коштів, а результатів діяльності його підприємства у місті майже не помітно, виникає закономірне питання – чи не новий квітник надумав посадити Олександр Володимирович? У підсумку, депутатський корпус підтримав А. Позднякова.

Думай, депутате, думай…

Народні обранці часто висловлюють дуже цінні й цікаві для кожного мешканця пропозиції, але, незважаючи на це, подеколи доводиться і дивуватися тому, якими нерозбірливими вони бувають у тих питаннях, за які голосують. Непоодинокими бувають випадки, коли депутат голосує, а потім запитує сусіда, про що йшла мова. Часто висловлюють свою згоду так і не розібравшись у питанні. Безперечно, міряти усіх під одну лінійку було б несправедливо, але ніде правди діти – народний обранець не завжди керується інтересами того ж народу. Будемо сподіватись, що хоча б нелегкі умови, в яких зараз опинилась вся країна, змусять у подальшому працювати з думкою про виборців, голоси яких їм скоро знову знадобляться.

Источник: А. Чиндрова, Т. Харківських

Можливо, Вам буде цікаво

By