Сенсацiї не вийшло

Останнє сесійне засідання обіцяло несподіванки, оскільки у великій залі зібралася велика кількість журналістів та операторів, і депутатам довелося пробиратися до своїх місць через щільний кордон телекамер, що були встановлені у сесійній залі. Хтось вже знав, що саме викликало таку цікавість представників ЗМІ, а хтось очікував розв’язання інтриги, але всі сходилися на думці, що без сюрпризів не обійдеться.

Ще до затвердження черги денної до депутатів звернувся секретар міської ради Борис Мазур і повідомив про виключення із депутатської фракції Партії регіонів Костянтина Пузиря, Валерія Гребьонкіна, Леоніда Матвієнка та Віталія Соловйова за «систематичне невиконання рішень фракції».

Повідомлення голови постійної депутатської комісії з питань законності, депутатської етики та розвитку місцевого самоврядування В. Бурлакова відкрило завісу таємності щодо ажіотажу журналістської братії з обласного центру. Він оголосив проект рішення щодо виведення Вікторії Шилової зі складу виконкому Новомосковської міськради. Причину такого рішення озвучено не було, та ніхто з депутатів і не поцікавився, за що і чому потрапила в немилість депутат обласної ради. Одразу після практично одноголосно прийнятого рішення журналісти із обласного центру покинули сесійну залу, а депутати приступили до розгляду черги денної.

Подальші питання депутати розглядали за регламентом, але на земельних топталися дуже довго, оскільки, за висловлюванням Міського голови та депутатів, підготовка їх не була фаховою, і доповідачеві, голові постійної комісії М. Барсуку доводилося вислуховувати зауваження стосовно «сирості» підготовки документів.

Вкотре депутати не дали дозволу ТОВ «СФЕРА-2003» на купівлю земельної ділянки, оскільки сьогоднішня ціна, на думку членів профільної комісії, є низькою і не ринковою. І хоча С. Мороз закликав підтримати рішення, М. Барсук апелював на це зауваженнями комісії, нібито за умови їх врахування можна буде отримати до міського бюджету 1 млн. гривень, суму, на порядок вищу за попередню.

Наприкінці розгляду земельних питань депутати довго не могли дійти згоди з приводу відповідальності за виконання тих чи інших рішень міської ради. Борис Мазур наполягав на покладанні координації за виконаннями рішень на першого заступника із народно-господарського комплексу О. Козлова, а контроль — на профільну комісію. Врешті-решт О. Загоруйко вніс ясність у це питання і запропонував координацію виконання рішень покласти на заступників міського голови за профільними напрямками, за комісією залишити контроль, а секретар міської ради автоматично відповідатиме за виконання всіх рішень міськради згідно Закону України «Про місцеве самоврядування». На цьому й зійшлися, а С. Мороз подякував усім за розуміння та досягнення консенсусу.

Справжня війна розгорілася у сесійній залі з приводу відмови в наданні дозволу на відведення земельної ділянки В. Косяк для будівництва житлового будинку. Заявниця вважає, що хтось зазіхає на клапоть землі, де вона планує індивідуальне будівництво, тому дане рішення й блокується. Однак депутати не прислухалися до жінки і рішення на її користь не підтримали.

Рішенням сесії міської ради було припинено договори оренди підприємцям, які орендують приміщення у колишньому дитячому садку «Чебурашка», оскільки приміщення потребує реконструкції у зв’язку з подальшим його використанням за прямим призначенням, тобто поверненням йому статусу дитячого закладу, який сьогодні дуже потрібний місту.

Як завжди докладно про зміни до бюджету міста доповіла заступник міського голови, начальник фінуправління Т. Дакова. З метою своєчасного та ефективного використання бюджетних коштів, враховуючи клопотання розпорядників бюджетних коштів, було змінено напрямки їх використання, перерозподілено видатки та внесено зміни до переліку об’єктів, видатки на які у 2012 році будуть проводитися за рахунок коштів бюджету розвитку.

Зважено підійшли цього разу депутати до питання подовження договорів оренди комунального майна, і подовжували їх, в основному, лише до кінця 2012 року.

Не стали народні обранці слухати звіт С. Устименка, начальника управління ЖКГ міста, а вирішили заслухати на наступній сесії заступника міського голови з народно-господарського комплексу міста О. Козлова, до якого у депутатів накопичилося багато питань. Одне з таких озвучив М. Савчук — з приводу ділянки по вулиці Шевченка, де після ремонту колектора засипали величезну яму та абияк поклали асфальт. Яма одразу ж провалилася, і це не лише створює незручності водіям, а й може призвести до аварійних ситуацій.

У зв’язку із реорганізацією КЗ ЦМЛ, головний лікар реформованого закладу Л. Гінкота доповів про зміни в укладанні та розірвання договорів оренди об’єктів, що знаходяться на території медичного закладу.

Голова комісії з депутатської етики В. Бурлаков доповів депутатському корпусу про звернення міського голови С. Мороза з приводу неетичної поведінки під час попереднього сесійного засідання депутатів У. Полушко та О. Шаркуна. Останній вибачився перед депутатами, але не перед міським головою, як той вимагав, тож мер міста так і не почув каяття від порушників депутатської поведінки.

Були цього дня у сесійній залі і представники громади, яких зазвичай не дуже слухають міські чиновники. Ці люди — пенсіонери, які вимушені зі своїми роками не вирішеними проблемами звертатися до депутатів, як до останньої інстанції. Шкода, що нікому із народних обранців не спало на думку вислухати К. Антонішину та А. Барабанова до початку розгляду питань черги денної, і не змушувати літніх людей чекати закінчення сесійного засідання, аби озвучити свої звернення. Звичайно, це було б порушенням регламенту, але самі ж депутати частенько його не дотримуються, за що їх постійно «журить» міський голова.

К. Антонішина розповіла про банальне — сміття, яке складується, як вона каже, перед вікнами жителів будинку №21, по вул. Комсомольській. І до кого б вони не зверталися — їм лише обіцяють, а проблема не вирішується. Таких проблем по місту — велика кількість, і ця ситуація свідчить про нездатність міських комунальних служб якісно виконувати свою роботу. Та й ми, жителі, не сприяємо наведенню порядку. Ця проблема — притча во язицех. Кожного цікавить лише власна територія, а що за порогом — ніхто не переймається. Тому й живемо так.

А. Барабанов звернувся до депутатів із наболілим — його родина знаходиться у безвиході, оскільки будинок, де він мешкає по вулиці Спаській,6, було знято з балансу невідомо ким і на підставі невідомо яких документів. Чоловік оббивав пороги багатьох інстанцій, щоб вияснити, хто ж є балансоутримувачем будинку, де він мешкає, і хто є його власником. На жаль, і цього разу пенсіонерові, якому вже важко ходити по чиновницьких кабінетах за станом здоров’я, знову лише пообіцяли розібратися і надіслати письмову відповідь. Таких папірців за роки поневірянь у нього накопичилася велика кількість.

Наприкінці сесії до колег звернулися деякі депутати із партійними дорученнями, але їх звинуватили у політикантстві, а міський голова закликав всіх взяти участь у суботнику, який планувалося провести в останню суботу квітня.

Можливо, Вам буде цікаво

By