Нiхто не забутий, нiщо не забуто…

Все далі відходять від нас ті страшні часи, коли під час Великої Вітчизняної війни мільйони наших співвітчизників ставали в’язнями фашистських трудових та концентраційних таборів. Але, дякувати Богу, серед нас і досі є свідки та учасники тих страшних подій. Хоча і залишилися з них одиниці, та їх пам’ятають і сьогодні. 11 квітня Україна відзначає Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів.

Напередодні цього сумного дня, а саме 6 квітня, вчителі та учні СЗШ №17, що на Животилівці, запросили на зустріч ветеранів, яким довелося пережити ув’язнення у концтаборах фашистської Німеччини — Людмилу Коваленко, Михайла Гаврюшина та Людмилу Щербату. Також серед запрошених на заході був присутній міський голова Сергій Мороз разом із своєю заступницею Іриною Калюжною. Мер міста звернувся до ветеранів зі словами побажань добра та здоров’я і подякував учням за створення 3 роки тому гуртка «Пошук», учасники якого плідно опікуються ветеранами. Підтримала його слова директор школи Світлана Кошова.

Людмила Іванівна Коваленко розповіла присутнім свою особисту історію нелегких поневірянь у ті жахливі роки та подякувала від імені усіх ветеранів дітям, які пам’ятають про їх подвиг.

У відповідь діти виконали декілька пісень, у тому числі й військових часів.

Після вшанування загиблих у Великій Вітчизняній війні хвилиною мовчання, всі учасники зустрічі перейшли до закладення алеї пам’яті. Ветерани, діти та гості заходу дружно посадили молоді дерева, у майбутньому на шкільній алеї планується встановити меморіальну дошку.

Можливо, Вам буде цікаво

By