Досягти конструктиву поки-що не вдається

Протистояння між більшістю депутатів та міським головою у Новомосковській міській раді триває давно. І якщо хтось таким чином заробляє собі дивіденди на майбутні вибори, то громада міста лише втрачає від постійної конфронтації.

Приклад тому — остання сесія міської ради, яку було зірвано, тому що в когось не витримали нерви, а хтось продемонстрував свою байдужість до вирішення нагальних проблем, які необхідно було вирішити на засіданні.

Перше пленарне засідання розпочалося 27 квітня, а друге — 4 травня. Чи не найголовнішими були бюджетні питання. Тиждень змушені були чекати на допомогу погорільці, травмовані у лісі молоді люди, які досі перебувають у лікарнях і яким вкрай необхідні кошти на лікування… Практично залишилися без розгляду земельні питання, які вкотре були підготовлені з порушеннями, про що зробив зауваження заступник міжрайонного прокурора Максим Костюченко.

Довго розбиралися, хто підготував проекти, в яких не було вказано розміри земельних ділянок, і врешті вирішили деякі питання зняти з розгляду, аби допрацювати їх…

Незрозумілою була квапливість, з якою більшість депутатів забажала першочергово у розділі «різне» заслухати звіт першого заступника міського голови з народногосподарського комплексу міста Олександра Козлова. Звіт і став каменем спотикання. В процесі обговорення доповіді виникла сварка між депутатами та міським головою, і представники Партії регіонів покинули залу… Сергій Мороз оголосив перерву на тиждень.

З того ж таки обговорення звіту продовжилося друге пленарне засідання сесії, яке відбулося через тиждень. Під перехресний вогонь знов потрапив перший заступник міського голови. Депутати хотіли знати, чому, наприклад, не розірвано договір із компанією «Грінко», котра не виконує своїх обов’язків із вивозу сміття, чому не оголошуються тендери на проведення робіт із вивезення ТПВ, про ремонт колектора на вулиці Дзержинського, долю проекту Свято-Троїцького собору, про невикористані бюджетні кошти та багато інших. І хоч на всі запитання перший заступник намагався знайти відповіді, вони не задовольнили місцевих законодавців.

Декілька депутатів визнали роботу першого заступника незадовільною, про що секретаріат зробив запис у протоколі. Тож як би кому не хотілось позбавити О. Козлова права обіймати займану посаду, доведеться витримати процедуру.

І за тиждень об’єднана комісія (земельна та ЖКГ) так і не впоралася із підготовкою земельних питань, а її голова Михайло Барсук знову посилався на відділ земельних ресурсів, який начебто не підготував документи. Тому голосували за запропоновані проекти вибірково, і з 18 зазначених у черзі денній проголосували лише за 5.

Про результати роботи робочої групи із використання бюджетних коштів доповів Роман Лєбєдєв, зазначивши, що сума 88 тисяч гривень на встановлення 4-х дитячих майданчиків є завищеною. Є підрядники, готові виконати ці роботи за 58 тисяч гривень. Депутат також зазначив, що, можливо, й інші роботи, замовлені міською радою, оплачувались за завищеними цінами, тож із цим питанням треба розбиратися.

Стосовно дитячих майданчиків, то міський голова поінформував депутатів, що губернатор області Олександр Вілкул наказав встановити їх до 1 червня, Дня захисту дітей.

Відзвітував про роботу робочої групи із використання бюджетних коштів управлінням освіти Валерій Гребьонкін, повідомивши, що документи за результатами превірки будуть направлені в КРУ.

Повною несподіванкою для присутніх стало звернення до колег В. Гребьонкіна, в якому він повідомив про вихід із рядів Партії регіонів. Серед причин депутат назвав небажання голосувати за непопулярні, на його думку, рішення фракції більшості, з якої його було виключено за його відсутності без пояснення причин. — Йдучи в депутати, я мав певні зобов’язання перед моїми виборцями, тому голосувати, як мені скажуть «згори», я не маю наміру, — зазначив він, перерахувавши питання, за які голосував, як підказувала совість, але врозріз із рішенням фракції. Депутат припускає, що саме за це його виключили із фракції.

У зв’язку із злочином, від якого постраждали молоді громадяни нашого міста у лісовому масиві, депутат Світлана Коротич запропонувала ряд заходів, спрямованих на виховання та зайнятість молоді. Оскільки питання не було включено до черги денної, його прийняли до уваги та занесли до протоколу засідання.

Новомосковці пам’ятають, як восени на вул. Комсомольській, вздовж набережної, було спилено близько сотні дерев, про що є рішення виконкому Новомосковської міськради. На сьогодні там висаджено нові дерева, планується реконструкція набережної. Та за словами голови комісії з питань екології, благоустрою та озененення міста Р. Лєбєдєва, акт обстеження зелених насаджень не погоджено з обласною інспекцією з охорони навколишнього середовища та не отримано ордера на видалення дерев. Збитки у зв’язку із спилом зелених насаджень складають 182 тисячі гривень. Депутати більшістю проголосували за скасування рішення виконкому.

Жваве обговорення серед депутатів викликало скасування рішення «Про представників міської ради в судових органах». До цього рішення вже вносилися зміни, тож процедура скасування була незрозумілою у цьому випадку, адже до прийняття нового рішення з новими представниками міська громада не матиме захисту в суді.

Уважно слухали присутні наприкінці засідання виступ представника прокуратури М. Костюченка з приводу заниження ставок за оренду землі.

Він поінформував присутніх, що прокуратура зверталася до міської ради з пропозицією про створення спеціальної комісії, яка провела б перевірку за фактом недотримання законодавства, але й досі такої комісії створено не було (депутати вперше про неї чули), а юридичний відділ не подав жодного позову стосовно договорів за заниженими відсотками по оренді.

Заступник прокурора закликав міську владу працювати над наповненням бюджету, адже, за його словами, втрати казни міста у результаті занижених ставок склали 1,5 мільйона гривень на рік.

Ось так із потугами відбувалася остання сесія міської ради, яка останнім часом нагадує родину, де немає взаєморозуміння та поваги. А, як відомо, там, де сваряться, нема ладу доти, доки хтось не одумається і не візьме на себе відповідальність за долю сім’ї. Може, і наші депутати знайдуть точки дотику і не з’ясовуватимуть на сесійних засіданнях особисті стосунки, а конструктивно працюватимуть на громаду, якій багато обіцяли перед виборами.

Можливо, Вам буде цікаво

By