Відділ Держкомзему завжди готовий до спілкування

Перша «гаряча» лінія, проведена з мешканцями міста представниками відділу Держкомзему у Новомосковську, відбулася 20 червня 2012 р. Попри розповсюджену думку, що перший млинець зазвичай буває невдалим, це телефонне спілкування виявилося вичерпним та продуктивним, і кожен телефонуючий отримав відповідь на поставлене запитання.

Спілкувалася із громадянами заступник начальника відділу Жанна Аркадіївна Могилевиць за участю юрисконсульта Людмили Іванівни Чернікової та державних реєстраторів Надії Петрівни Зайченко та Наталії Миколаївни Літвіщенко.

За словами Ж. Могилевиць, відділ Держкомзему у своїй роботі використовує різні форми спілкування із громадянами. Новомосковці звертаються письмово, приходять особисто, а з найбільш актуальних питань працівники відділу надають роз’яснення на сторінках міських ЗМІ. «Гаряча» лінія у подальшому має стати ще одним способом спілкування.

Більше 10 запитань було озвучено громадянами у телефонному режимі.

Серед них – про невідповідність прізвища у правовстановлюючих документах, умови та порядок безоплатної приватизації земельних ділянок громадянами, але левова частка запитань стосувалася порядку отримання кадастрового номеру. Що ж таке кадастровий номер, і чому це питання є таким актуальним?

Жанна Аркадіївна пояснила, що з 1 січня 2010 року вступили в дію зміни до земельного законодавства України, зокрема змінилась процедура набуття права власності на землю. Відтепер для того, щоб оформити договір, який передбачає набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду, потрібно мати кадастровий номер на ділянку, на якій вони розташовані.

Отже, кадастровий номер – це спеціальний номер, який присвоюється під час реєстрації земельної ділянки. Присвоєння кадастрового номера є дуже важливим нововведенням, адже це, з одного боку, захистить власника від земельних махінацій, а з іншого – вирішить усі суперечки, які точаться навколо продажу нерухомості, що розташована на неприватизованій землі.

Якщо особа захоче придбати будинок, то, насамперед, їй потрібно дізнатись, чи приватизована земельна ділянка біля нього. Якщо на неї немає кадастрового номера, то законно оформити договір купівлі-продажу буде неможливо. Відтепер на кожну земельну ділянку потрібно мати цей унікальний номер, який не повторюється на території України. Він присвоюється при формуванні земельної ділянки і зберігається за нею на весь час її існування.

Такий номер означає, що інформацію про земельну ділянку і про право на неї внесено до системи кадастру. Тобто держава визнає особу власником земельної ділянки і зобов’язана захищати її право власності. Наявність кадастрового номера дає власнику гарантію того, що межі земельної ділянки вже ніхто не змінить і її не можна буде втратити шляхом підробки документів шахраями. Отже, варто підкреслити, що саме власник має бути зацікавлений в присвоєнні земельній ділянці цього номера. Крім цього, власник ( користувач) земельної ділянки, право власності ( користування) на яку підтверджується державним актом на право власності чи користування землею, і який виданий до 2002 року, може зіткнутися з труднощами при відчуженні земельної ділянки. Адже у таких актах кадастровий номер не зазначений. Саме тому необхідно обов’язково його отримати при здійсненні цивільно-правових угод.

Для отримання кадастрового номера потрібно звернутися до землевпорядної організації, яка має відповідну ліцензію. Це може бути державна або недержавна організація – на вибір власника. Перелік таких організацій знаходиться у відділі Держкомзему. Кадастровий номер земельної ділянки визначається за таким принципом. Земельна ділянка розташовується на певній території. Відповідно ця територія належить або до певного населеного пункту, або знаходиться у відповідних адміністративно-територіальних межах. Виходячи з принципу адміністративно-територіальної підлеглості території, на якій розташована земельна ділянка, визначається її кадастровий номер.

Отже, кадастровий номер ідентифікує земельну ділянку та зберігається упродовж всього терміну її існування. При цьому зміна власника не тягне за собою зміну кадастрового номера. Кадастровий номер можна змінити у випадках поділу земельної ділянки, об’єднання з іншою земельною ділянкою, перепідпорядкування земельної ділянки іншій адміністративно-територіальній одиниці.

Підводячи підсумки вперше проведеної «гарячої» лінії, Ж. Могилевиць зазначила, що актуальних питань, які постійно виникають у мешканців міста, дуже багато, і відділ готовий надавати вичерпну інформацію по кожному з них.

За інформацією можна звертатися за адресою: вул. Комсомольська, 29 кожного дня з 9.00 до 18.00, обідня перерва – з 13.00 до 14.00 год., крім суботи та неділі. У п’ятницю – до 17.00. Телефонувати за номером: 38-02-70.

Можливо, Вам буде цікаво

By