Відбулося перше громадське слухання щодо перейменування міста

Вчора Палац культури «Металург» зібрав охочих обговорити важливу тему – перейменування Новомосковської громади.

Міський голова Сергій Рєзнік ще раз пояснив присутнім, що дане рішення необхідно прийняти, адже цього вимагає законодавство, а саме Закон України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії», який набув чинності 27 липня 2023 року.

Отже, окреслені терміни – до кінця року подати пропозиції від громади до Верховної Ради України, якщо ж таке рішення не приймуть на місцевому рівні, то воно буде прийнято Верховною радою України на свій розсуд.

Начальник відділу цифровізації, розвитку та інвестицій Юрій Брагін – секретар робочої групи з питань перейменування міста, доповів про процедуру громадського обговорення та етапи процесу перейменування міста.

➡️До кінця місяця збираються пропозиції на основі яких буде прийнято рішення.
➡️ Далі робоча група відбирає ті варіанти, які набрали найбільший відсоток (з урахуванням відповідності всіх критеріїв).
➡️ Після чого розпочинається офіційне голосування, в якому зможуть взяти участь ті, хто зареєстрований у Новомосковську. Голосування буде проходити, як на електронних платформах, так і з допомогою встановлення скриньок у визначених для цього місцях.
➡️Після – рішення виноситься на затвердження сесії міської ради і відправляється до Верховної ради України.

Під час жвавого громадського обговорення були запропоновані різноманітні варіанти: як повернення історичних назв, так і пропозиції щодо нових.

Збір пропозицій продовжується!

Свої варіанти громадяни можуть подавати будь-яким зручним способом:

✅ в соціальних мережах;
✅ в електронному вигляді, заповнивши Google форму за посиланням 👉🏻 https://forms.gle/NWKxKKvw758AvtBz7
✅ у письмовому вигляді за адресою – вул. Гетьманська, 14, кабінет № 1;
✅ листом на електронну пошту загального відділу Новомосковської міської ради (лист на імʼя міського голови) – nov_org_otd2007@ukr.net.

Возможно, это изображение 1 человек, телевизор и толпа

Возможно, это изображение 4 человека и текст

Возможно, это изображение 1 человек

Возможно, это изображение 1 человек и текст

 

Можливо, Вам буде цікаво

By