Модернізація ЦНАПу Черкаської СТГ: нова техніка, укріплення приміщення й облаштування прилеглої території

Сьогодні Дніпропетровська область України має найбільше офісів центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП), що пояснюється потужною роботою органів місцевого самоврядування і регіональної влади. За даними керівництва Дніпропетровської ОВА, станом на кінець жовтня 2023 року в області налічується 220 точок доступу до адміністративних послуг у 81 територіальних громадах.

Відкриття нових місцевих ЦНАПів і модернізація наявних є безперервним процесом для керівництва громад та Дніпропетровської ОВА. Одна з причин значного зростання актуальності адміністративних послуг — збільшення кількості людей, вимушених тимчасово переміститися на території, де не ведуться активні бойові дії (ВПО). Деякі громади тільки нещодавно створили ЦНАП, тому нині, незважаючи на часткову відсутність комфортних робочих умов, продовжують працювати заради населення, розв’язуючи їх проблеми.

«На цей час необхідно створювати ЦНАПи в громадах, які їх іще не мають, адже місцеві жителі та ВПО змушені долати великі відстані до сусідніх громад, щоб отримати життєво важливі послуги, — коментує заступниця директора департаменту Дніпропетровської ОВА Юлія Кримчак.

Серед загальної сукупності послуг селищного ЦНАПу найбільший попит на сьогодні мають саме соціальні послуги, а також послуги органу місцевого самоврядування: надання матеріальної допомоги у зв’язку зі скрутним матеріальним становищем, хворобою заявника, членів його сім’ї або дією в Україні воєнного стану. Також одними з найактуальніших видів послуг, за словами представників установи, залишаються:

  • реєстрація / зняття з реєстрації місця проживання жителів громади;
  • видача витягів із реєстру територіальної громади;
  • встановлення статусу й отримання посвідчень інваліда внаслідок війни, багатодітної сім’ї або члена сім’ї загиблого захисника чи захисниці.

За період із 24 лютого 2022 року й до сьогодні перелік послуг установи значно розширився внаслідок внесення змін до програми підтримки сімей учасників бойових дій. Вагомими нововведеннями, зокрема, стали комплексний сервіс «Я — Ветеран» і розширення переліку послуг для цієї категорії громадян. Формування пакета документів для отримання субсидій і компенсацій, надання матеріальної допомоги найбільш вразливим верствам населення та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, — найпопулярніші на сьогодні соціальні послуги, які пропонує місцевим жителям відділ Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Черкаської селищної ради.

«Обидва селища міського типу Черкаської СТГ стали прихистком для багатьох внутрішньо переміщених осіб: смт Черкаське налічує 140 сімей ВПО, що загалом складаються з 265 осіб, а смт Гвардійське — 155 сімей, що мають у своєму складі 296 осіб, наводить статистичні дані начальниця відділу ЦНАП Вікторія Дяченко-Швецова та додає: — Внутрішньо переміщені особи можуть звернутися у відділ ЦНАПу для взяття на облік, отримання довідки, оформлення допомоги на проживання, матеріальної допомоги від Черкаської територіальної громади, встановлення статусу інваліда внаслідок війни й отримання посвідчення, встановлення статусу багатодітної, малозабезпеченої сім’ї, матері-одиначки тощо».

Місцевий ЦНАП, за даними його керівництва, також активно надає низку адміністративних послуг, як-от:

  • реєстрація / зняття з реєстрації місця проживання жителів;
  • видача витягів із реєстру територіальної громади.

Додатково установа може надавати й послуги житлово-комунального напряму:

  • дозволи на рекламу;
  • дозволи на торгівлю;
  • дозволи на вирубування зелених насаджень тощо.

«Графік роботи ЦНАПу в період війни залишається незмінним. Тільки під час повітряної тривоги персонал, що складається з восьми висококваліфікованих фахівців, вимушено не приймає громадян, адже всі прямують до укриття. У середньому відділ ЦНАПу обробляє на місяць приблизно 660 звернень: у смт Гвардійському 435 і в смт Черкаському 235», – продовжує розповідь про функціонування установи у воєнних умовах Вікторія Дяченко-Швецова

За словами пані Вікторії, надання всіх перелічених послуг і робота установи в зазначеному режимі стали можливі завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), що забезпечило місцевий ЦНАП сучасною технікою: клавіатурами, маршрутизаторами, багатофункціональними пристроями, смартфонами, вебкамерами, картридерами, навушниками, безперебійниками, моніторами, багатофункціональними принтерами.

Однак, за словами представників ЦНАПу, громада має величезну проблему: бракує належного приміщення для відділу ЦНАПу, а також землі комунальної власності для зведення нової будівлі. Відповідна рада ухвалила рішення про надання відділу ЦНАПу приміщення в адміністративній будівлі Гвардійського старостинського округу, але вона не відповідає сучасним вимогам безбар’єрності, не пристосована для людей з інвалідністю та маломобільних груп населення. Тож на 2023–2024 роки селищна рада запланувала капітальний ремонт будівлі й облаштування прилеглої території.

Підвищення рівня надання адміністративних послуг жителям Дніпропетровщини стало можливим завдяки щирій підтримці американського народу, отриманій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), і проєкту USAID «Демократичне врядування у Східній Україні», що забезпечив технічну й експертну допомогу в оснащенні ЦНАПів об’єднаних територіальних громад Дніпропетровської області.

Можливо, Вам буде цікаво

By