Безвiдповiдальна вiдповiдальнiсть

Останнім часом деякі депутати міської ради демонструють саме таке ставлення до своїх обов’язків. Непоодинокими є випадки, коли у залі нема необхідної для кворуму кількості депутатів, тож і на останній сесії перші особи міської ради рахували депутатів до початку сесії, не поспішаючи відкривати сесійне засідання.

Що ж, приклад є з кого брати. Правда, у Верховній Раді депутати голосують чужими картками. Місцеві ж голосують особисто, тут за товариша руку не піднімеш. Та не лише байдужим ставленням до сесійних засідань грішать обрані нами представники. Хтось не вивчає проекти рішень, не відвідує комісії та не ходить на депутатський день, а хтось має на це бажання, а йому всіляко перешкоджають у цьому, про що не раз заявляв депутат Валерій Гребьонкін.

Вже стало традицією, що найменш фахово чомусь підготовлені саме земельні питання, і депутати не раз звинувачували у цьому голову земельної комісії Михайла Барсука. Не стало виключенням і останнє сесійне засідання. На цей раз спитати не було з кого: голова був відсутній нібито через поважні причини, тож «віддуватися» довелося начальнику відділу земельних відносин Вікторії Сахненко.

На початку сесії депутат В. Гребьонкін висловив пропозицію зняти всі земельні питання з розгляду, оскільки він отримав документи лише на вході до сесійної зали, і не те що вивчити, а й ознайомитися з ними не встиг. А потрапити на комісію він не зміг. Причина тому, за словами депутата, небажання причетних до земельної комісії бачити його на засіданні.

На противагу депутатові, секретар міської ради Борис Мазур запропонував розглянути земельні питання пакетом, але головуючий Сергій Мороз дотримався регламенту – і кожне питання розглядали окремо. І, як потім з’ясувалося, не даремно. Коли доповідач – начальник відділу земельних відносин Вікторія Сахненко озвучила питання про поновлення договорів оренди земельних ділянок та внесення змін до них, «перечепилися» на зміні процентних ставок для ТОВ «Імпульс». Дані у документах у доповідача і у депутатів різнилися за змістом. Так, розмір процентної ставки у проектах рішень, які були на руках у депутатів, складав 3%, а у докладника та в міського голови – 5%. Обурений такою невідповідністю, депутат Микола Савчук звинуватив керівника відділу земельних відносин у підробці документів та брехні. Запевнення В. Сахненко у тому, що таку пропозицію було внесено на фракції більшості і на те є висновки земельної комісії, не переконали депутата, бо він, за його словами, був присутній на її засіданні, і нічого подібного не чув. В залі загомоніли, депутати не розуміли, що відбувається. Ситуацію міг би прояснити голова земельної комісії, але Михайла Барсука у залі не було… Зауваження у цьому розділі земельних питань висловив депутат Ігор Олійник, який запропонував подовжувати договори оренди не на 3 чи 5 років, а на значно більший термін, бо, за його словами, інколи лише реєстрація договорів оренди займає не один рік. Міський голова запропонував депутатові підготувати відповідне рішення.

І як не заладилося у місцевих законодавців одразу, так і далі все пішло шкереберть. Майже кожне питання депутати переголосовували по декілька разів. Для цього міському голові доводилося «розжовувати» місцевим законодавцям, чому треба прийняти те чи інше рішення, а не блокувати його, не вникаючи у суть питання. І лише після детального розтлумачення рішення таки приймалися.

Для вирішення одного з питань до зали прийшли городяни – жителі будинку №15, вул. Радянська, в якому гр. Тетяна Малюк орендувала земельну ділянку під добудову приміщення для комерційного використання – роздрібної торгівлі та комерційних послуг.

Міська рада вирішила припинити дію договору, про що і прийшли просити жителі будинку, оскільки вони було проти будь-якого будівництва у дворі. Депутат Костянтин Пузирь звернувся до депутатів із проханням підтримати дане рішення. І хоч на захист жінки, чоловік якої загинув у Афганістані, стали учасники Афганської війни, депутати більшістю голосів прийняли рішення про припинення договору оренди, чим викликали оплески і схвальні вигуки з боку жителів будинку.

У зв’язку із реконструкцією соборної площі було розірвано договір оренди земельної ділянки із підприємцем Шикаром Гусейновим, де розташовано магазин «Бриллиант». Вирішується питання надання йому іншої земельної ділянки, рівноцінної за площею.

Вкотре виноситься на розгляд сесії питання про дозвіл на оренду приміщень комунального майна, де нині розташована пекарня підприємця Інглаба Валієва. Новомосковці вже більше 15 років споживають смачні та якісні хлібобулочні вироби, які тут випікають, але депутати не дали дозволу на подальшу оренду. Міський голова пояснив відмову тим, що підприємець не бажає шукати компромісу із владою у питанні демонтажу кіосків, які було встановлено ним тимчасово. А саме це питання є актуальним на сьогодні у Новомосковську. Міською владою планується звільнити від кіосків, павільйонів, палаток, навісів (тимчасових споруд) вулиці Радянську, Сучкова, 195-ї Стрілецької дивізії, про що було прийнято рішення ще у січні 2011 року.

Знову депутати не проголосували за введення до складу виконавчого комітету Новомосковської міської ради Олександра Мартинюка, що міський голова назвав перешкоджанням роботі з боку депутатів.

Після нетривалої дискусії рішенням сесії міської ради було звільнено від сплати до бюджету частини чистого прибутку КП «Новомосковськводоканал».

Так, у муках та у потугах, з незапланованими перервами, покиданнями зали засідань одними обранцями і викликом для кворуму інших таки відбулася чергова сесія міської ради. Таке враження, що депутати не розуміють, для чого вони прийшли до законодавчого органу: чи то власні питання вирішувати, чи перешкоджати вирішенню міських проблем.

За такої роботи місто і далі тупцюватиме на місці. А ми на чергових виборах знову віритимо солодким обіцянкам і вкотре віддаватимемо свої голоси випадковим людям…

Можливо, Вам буде цікаво

By