Заради історичної справедливості

Сімдесят п'ять років виповнюється цьогоріч українському Голокосту, організованому комуністами, які, виправдовуючись, пускають брехливі чутки, ніби виною всьому був неврожай хліба. Але цифри говорять самі за себе. У 1932 році, коли Україна вмирала з голоду, за кордон було вивезено 1720000 тонн зерна, а у 1933 – 1680000 тонн. Не було посухи, не було неврожаю, була війна … з українськими селянами, з українським народом.

“Між селянами і нашою владою точилася жорстока боротьба. Це була боротьба на смерть. Цей рік став випробуванням нашої сили і їхньої витривалості. Голод довів їм, хто тут господар. Він коштував мільйонів життів, але колгоспна система існуватиме завжди. Ми виграли війну,” – це слова першого секретаря Дніпропетровського обласного комітету Комуністичної партії Менделя Хатаєвича.

Новомосковськ і села навкруги міста зазнали лиха Голокосту у повній мірі. Містом щоранку їздили грабарі і підбирали вже задубілі, бездиханні трупи. І везли вони безвинно загиблих людей у заздалегідь викопану братську могилу, яка знаходилась на тому місці, де горить зараз Вічний вогонь. Ще перед війною там була висока металева огорожа 10 на 8 метрів. На воротах висіла солдатська каска. Після війни на касці намалювали червону зірку, а під нею помістили табличку: “Здесь покоятся партизаны, сражавшиеся с немецкими фашистами”. Ось так маскували свої злочини комуністи та їх передовий загін КДБ.

Через газету звертаємось до Вас, пане міський голово, аби Ви дали вказівку і особисто посприяли спорудженню пам'ятника жертвам геноциду на Новомосковщині. Щоб відродилась історична правда, яку так вміло і так старанно комуністи приховували від українського народу. Хочемо також звернути увагу на напис на стелі біля Вічного вогню – повну нісенітницю, яку написали комуністи задля увічнення своєї партії. Адже кожен солдат, який ішов у бій, ніколи не думав про якийсь комунізм, а молився тільки про те, щоб вижити, і знову побачити своїх рідних.

М. Шевельов, колишній політв'язень, ветеран праці, письменник.

Р.S. Міський голова, до якого М. Шевельов звернувся із цим листом, порадив не ворушити старе…

Источник: Еженедельник "Весник Присамарья"

Можливо, Вам буде цікаво

By