Сесія відбулася лише з другої спроби

Багато життєво важливих для міста питань планувалося розглянути на XXXIII сесії Новомосковської міської ради. Але не так сталося, як планувалося.

Під час затвердження черги денної депутатом М. Савчуком було внесено пропозицію включити до розгляду рішення про затвердження Програми фінансової підтримки газети «Новомосковська правда» на 2013-2014 роки. Надавши проект рішення та саму Програму міському голові, депутат звернувся до присутніх за підтримкою даного рішення. – Питання фінансування газети досі не вирішено. На деяких депутатів здійснюється тиск, бо вони залежні від міської влади і навіть не з’являються на сесію. Прошу депутатів підтримати рішення, незважаючи на приналежність до тих чи інших партій, адже це питання є надто важливим, – зазначив М. Савчук.

Зі своїм роз’ясненням щодо запропонованого рішення до депутатів звернувся міський голова С. Мороз, який ще раз наголосив на тому, що і на комісіях, і на фракції ПР він доповідав про наявність у цьому питанні порушень чинного законодавства . За його словами, на минулій сесії він виносив проект рішення про перевірку фінансово-господарської діяльності газети, але депутати його не підтримали. – Є порушення бюджетного законодавства, і, поки не з’ясовано це питання, ми не можемо затверджувати запропоновану Програму про бюджетну підтримку газети. Міський голова процитував Програму, в якій зазначено, що редакція газети має звітувати перед радою щоквартально. А оскільки цього не було зроблено, то про подальше виділення коштів не може бути й мови. С. Мороз повідомив, що як розпорядник коштів він має знати, на що вони витрачаються. Саме з цієї причини він звернувся до КРУ щодо перевірки фінансової діяльності газети «Новомосковська правда».

– Прошу зрозуміти, що нічого проти газети я не маю, але порушувати закон ніхто не має права. Програму має бути вивчено всіма депутатськими комісіями, а затверджено, згідно закону «Про місцеве самоврядування», на виконкомі міської ради. – Якщо депутати хочуть порушувати закон, будь ласка, голосуйте, – такими словами закінчив своє звернення Сергій Анатолійович.

За те, аби розглянути це питання, проголосував 21 депутат. Тим не менше, голова регламентної комісії В. Бурлаков зробив зауваження, що це питання процедурне, і приймається у разі підтримки більшістю присутніх на сесії депутатів. На що отримав відповідь від начальника організаційного відділу і депутата міськради К. Морозова, який, посилаючись на відповідні статті закону, довів до відома присутніх, що зазначене питання не є процедурним, оскільки не стосується порядку розгляду питань, режиму голосування і т. ін. Тож для його внесення необхідна більшість голосів від загальної кількості депутатів, тобто не менше 26.

Таким чином, проект рішення внесено не було, і міський голова перейшов до голосування за прийняття черги денної, визначеної регламентом. Та депутати проголосували 18 «за» і 18 «проти», тим самим унеможлививши роботу сесії цього дня.

С. Мороз зазначив, що невирішені нагальні питання міської громади залишаться на совісті депутатів, котрі таким чином помстилися за не включену до черги денної Програму фінансової підтримки газети «Новомосковська правда».

* * *

Свою роботу ХХХІІІ сесія міської ради відновила 5 березня, проте розпочато її було також із пропозиції депутата М. Савчука внести до черги денної зазначеного вище проекту рішення про про фінансову підтримку газети «Новомосковська правда» на 2013-2014 роки. Хоча явка депутатів й склала рекордні 48 чоловік, «протягнути» проект не вдалося.

Цього разу депутатська більшість не блокувала роботу ради, і прийняла чергу денну в цілому. Однак свою принципову безвідповідальність представники більшості від фракції Партії регіонів та декілька позафракційних депутатів показували протягом всього подальшого засідання, а саме: утримувалися під час голосування за прийняття рішень з важливих соціальних та господарських питань міста.

Так, наприклад, вони не побажали визначитися – чи потрібна у місті державна інспекція з безпеки на морському та річковому транспорті, яка досі користувалася нерухомим комунальним майном міської громади. Утримавшись від прийняття рішення, вплинути на подовження договору оренди з інспекцією депутати не змогли, проте свою нічим не обґрунтовану позицію показали відкрито.

В цілому засідання пройшло досить спокійно та майже всі винесені на розгляд сесії питання було підтримано та прийнято.

В. Воскобойник доповів про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста за 2012 рік.

Міська рада уповноважила управління житлово-комунального господарства та капітального будівництва укласти договори оренди нерухомого комунального майна із приватними підприємцями.

Нарешті, за словами головуючого Сергія Мороза, всі орендарі приміщень колишнього дитсадку «Чебурашка» погодилися переїхати до запропонованих міською владою альтернативних будівель. Тож тепер є можливість перейти безпосередньо до реконструкції та повернення його до управління освіти в якості дитячого дошкільного закладу.

Певний подив викликав проект рішення про припинення договору оренди земельної ділянки приватному підприємству «Сіріус», яке щорічно сплачувало до міського бюджету близько 24 тис. грн. Причиною тому, за висновком юридичного відділу, стало те, що земельна ділянка належить Новомосковському річковому порту, а підприємство «Сіріус» до транспорту не має жодного відношення. Проте абсолютна більшість депутатів виступила за наповнення міського бюджету і не проголосувала за розірвання такого договору.

Можливо, конструктиву у роботі депутатського корпусу додала присутність на засіданні заступника голови обласної ради В. Нестеренка, але майже всі важливі для міста питання цього дня було прийнято.

Тамара Харківських

Андрій Александрович

Возможно Вам будет интересно

От