Людина слова – людина справи

Вже близько півроку у Новомосковську триває наймасштабніша в Україні і навіть у Європі комплексна реставрація пам’ятки дерев’яної архітектури XVIII століття – Свято-Троїцького собору. Відродження козацького храму було розпочато за підтримки Олександра Вілкула.

Будучи губернатором Дніпропетровської області, він особисто контролював всі підготовчі етапи відбудови «перлини Новомосковська». Саме так колишній керівник області називає нашу святиню. Він неодноразово приїздив до Новомосковська, аби пересвідчитися, що всі роботи виконуються вчасно та на відповідному рівні. Завдяки його підтримці, до реставрації собору було залучено найкращих фахівців України, які спеціалізуються саме на відбудові пам’яток дерев’яної архітектури. Левову частину коштів на своє спасіння собор отримав також із обласного бюджету.

Людина слова – людина справиЕкс-губернатор області вкотре довів, що він є людиною слова, адже навіть після підвищення до посади віце-прем’єр-міністра України Олександр Вілкул не забув про розпочату ним «велику справу» у нашому місті. Тож наприкінці лютого він знову відвідав Новомосковськ із робочою поїздкою і зустрівся із міським керівництвом, безпосередніми виконавцями робіт та представниками ЗМІ.

Як справжній господарник, віце-прем’єр розпочав перевірку стану справ із входу до присоборного скверу, який за проектом мав бути огороджений зі всіх сторін та мати декілька воріт, які зачинялися б на ніч. Проте на місці чиновник одразу ж знайшов недопрацювання та певні невідповідності результатів уже виконаних робіт із раніше узгодженою з ним проектною документацією. Допитатися, хто змінив проект, О. Вілкул так і не зміг, але відразу вказав на всі недоліки і наказав привести присоборну площу і сквер у відповідність до проекту.

Далі віце-прем’єру показали хід робіт у самому соборі, станом яких він залишився задоволений, адже три з дев’яти куполів вже майже відновлено та підготовлено до нанесення на них сусального золота.

«Реставрація стародавніх святинь є важливою складовою розвитку регіону та країни. Свято-Троїцький собор у Новомосковську – це один із символів духовності українського народу. Зберегти святиню – наш обов’язок. Згідно з планом Собор буде повністю відновлено за 2-2,5 роки. Вже до Великодня в цьому році буде завершено реставрацію його перших трьох куполів та відкрито присоборну площу», – запевнив віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул.

Возможно Вам будет интересно

От