Чужих дітей не буває

Однією з важливих соціальних проблем сучасного українського суспільства є проблема сирітства. На жаль, Новомосковськ це лихо також не оминуло. Проте ця проблема не за- мовчується, і міська влада приділяє вирішенню цього питання достатньо уваги. Можна з упевненістю сказати, що кількість сиріт у місті зменшується, а для тих дітей, яких вже спіткала важка сирітська доля, робиться все, аби покращити умови їхнього життя.

З метою збереження родини для дитини та розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 22 березня у малій залі міської ради було проведено круглий стіл за участю представників міської влади, територіальної громади, релігійних і благодійних організацій, батьків-вихователів дитячих будинків сімейного типу, прийомних батьків та ЗМІ.

Головував на заході міський голова Сергій Мороз, а ведучою виступила його заступник із соціальних питань Ірина Калюжна, яка розповіла присутнім про загальний стан справ стосовно проблем сирітства в місті. За її словами, на сьогодні у Новомосковську приблизно13 тис. дітей, і з них велика кількість так чи інакше страждають від соціальної незахищеності. Лише у 2012 році в Новомосковську осиротіло 23 дитини. Найбільш вразливими є сім’ї, в яких батьки з різних причин опинилися у складних життєвих обставинах, через що не мають можливості повноцінно піклуватися за своїх дітей. Про подібні проблеми та соціальну підтримку сімей з дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах, розповіла головний спеціаліст Новомосковського міського центру соціальних служб у справах сім’ї, дітей та молоді Ольга Лало. На сьогодні в Новомосковську виявлено 213 сімей, що потребують підтримки з боку держави, проблемами яких займаються 16 соцпрацівників.

Мати-вихователь Ніна Лискіна, добре відома новомосковцям своєю великою родиною, розповіла про особистий досвід та про всі складнощі у вихованні прийомних дітей. Судячи з усього, в неї ця «велика справа» виходить дуже добре, адже в її прийомних дітей вже є свої прийомні сім’ї. Ніна Іванівна вважає, що найважливішим завданням суспільства є відродження сімейних цінностей. Голова громадської організації «Центр підтримки сім’ї» Тетяна Асперова та начальник служби у справах дітей міськвиконкому Ірина Кравченко розповіли про практичну допомогу сім’ям, які опинилися у складних життєвих обставинах. Також виступили представники благодійного фонду «Майбутнє дітям України» Олексій Іванов та голова обласного об’єднання церков євангельських християн-баптистів у Дніпропетровській області Степан Бокоч.

Мабуть, головною тезою заходу став вислів Олексія Іванова – «Аби зло перемогло, потрібно лише, аби добрі люди нічого не робили!»

Андрій Александрович

Возможно Вам будет интересно

От