Пам’ятний знак українським миротворцям

Цього року 15 липня вся Україна вперше відзначає День українських миротворців. Цього дня на Дніпропетровщині керівник регіону Дмитро Колєсніков відкрив в обласному центрі пам’ятний знак українським миротворцям 240-го окремого спеціального батальйону, який став першим миротворчим батальйоном. У відкритті також взяли участь перший командир 240-го окремого спеціального батальйону, полковник запасу Володимир Сидоренко та командир 6-го армійського корпусу, генерал-майор Руслан Хомчак.

«Це особливий день для нашого регіону і для країни в цілому. Вперше на державному рівні ми вшановуємо мужність та відвагу учасників миротворчих операцій, віддаємо данину пам’яті загиблим воїнам-миротворцям. Для Дніпропетровщини цей день – набагато більше, ніж просто святкова дата. Адже саме з нашого регіону почалася історія участі незалежної України в миротворчих операціях під егідою ООН та інших міжнародних організацій. І сьогодні ми встановлюємо пам’ятний знак першому батальйону миротворців, більшість солдатів якого були з Дніпропетровської області», – зазначив Дмитро Колєсніков.

Пам’ятний знак у формі плити виготовлено з граніту чорного кольору розміром 60×80 см та вмонтовано до брили з природного граніту. На плиті розташовано надпис: «У липні 1992 року, вперше в історії незалежної України, на базі з’єднань та військових частин 6 гвардії було сформовано та введено до складу військ ООН у Боснії та Герцеговині (м. Сараєво) 240-й окремий спеціальний батальйон. Командир батальйону – полковник Володимир Сидоренко».

«Саме на території нашого регіону формувався перший в історії країни батальйон миротворців – 240-й окремий спеціальний батальйон під командуванням полковника Сидоренка. І ми можемо з гордістю назвати його дніпропетровським батальйоном. Адже у його формуванні брали участь воїни запасу – наші земляки, а матеріальне забезпечення батальйону здійснювалося силами підприємств області», – наголосив Дмитро Колєсніков.

Саме з Дніпропетровська рівно 21 рік тому, 15 липня 1992 року, передова група 240-го батальйону відправилась до Сараєво виконувати перше завдання в рамках операції з підтримання миру у колишній Югославії. Сьогодні на Дніпропетровщині проживає кожний десятий воїн-миротворець України.

«Участь у миротворчих місіях – це внесок України до стабільного та безконфліктного розвитку у всьому світі. І ми пишаємося тим, що ця історія починалася тут, на Дніпропетровщині. Пишаємося солдатами, прапорщиками та офіцерами, які з честю виконували та виконують свій військовий обов’язок. Вшанування миротворців – це потужний чинник виховання молодого покоління на принципах честі, вірності обов’язку та служіння найвищим людським цінностям. Українські миротворці – герої нашого часу. І молоде покоління Дніпропетровщини має знати та пам’ятати про цих героїв, брати їх за взірець», – наголосив Дмитро Колєсніков.

Прес-служба ОДА

Можливо, Вам буде цікаво

By