Тепер доля бездомних залежить від них самих

У попередньому числі газети в статті «Небезпечне сусідство чи останній порятунок?» розповідалося про мешканців підвалу одного з будинків нашого міста. Тема долі безпритульних у Новомосковську викликала чимало запитань.

Правоохоронці, до яких ми звернулися за коментарями, повідомили, що про перебування осіб без певного місця проживання у підвалі багатоповерхівки були проінформовані ЖЕУ, мерія та міськелектромережа. Окрім того, дільничні інспектори отримали завдання провести рейди з метою виявлення безпритульних у інших будинках міста. Що ж до присутності таких осіб у підвалах чи горищах, то це – у компетенції ЖЕУ, зазначили міліціянти.

Галина Горбач, начальник управління соціального захисту населення розповіла про те, яка робота проводиться із безпритульними міста.

– Ми маємо домовленість із Свято-Троїцьким монастирем, з українською церквою КП, за якою особи, які опинились у складній ситуації чи не мають постійного місця проживання, можуть пожити певний час у святині.

У територіальному центрі у нас є пункт прийому речей б/в, ми забезпечуємо таких людей теплими речами, пригощаємо чаєм. Маємо також домовленість із кількома закладами харчування – якщо людям потрібна їжа, ми їх годуємо. У центральній міській лікарні є палати для тимчасового перебування безпритульних. В цей час ми розшукуємо їх родичів, якщо треба – оформляємо документи на влаштування до будинку-інтернату. Якщо ж особисті документи таких громадян втрачені, то їм допомагають їх поновити.

Галина Горбач також звернулась до новомосковців із закликом приносити одяг або продукти харчування до територіального центру соціального обслуговування самотніх громадян, який знаходиться по вулиці Комсомольській,29, або у організацію Червоного Хреста, яка знаходиться на території терапевтичного відділення по вул. Українській.

Не залишають поза увагою долю безпритульних і працівники благодійної організації «Хелп», яка вже не один рік працює в нашому місті з нарко- та алкозалежними людьми.

– На Парковому, 1 (поблизу Троїцького собору) зараз працює комунікацентр, який пропонує таким людям співпрацю, – розповідає працівник організації Олександр Борощук. – Ми можемо запропонувати свою допомогу тим, хто її справді потребує. Полягає вона в тому, що ми направляємо людей до реабілітаційних центрів у П'ятихатському і Покровському районах. Тут їх безкоштовно годуватимуть, допоможуть з навчанням і працевлаштуванням. Від таких людей вимагають лише одного – сказати «ні» алкоголю і наркотикам. Я пропоную людям, які опинились у непростій життєвій ситуації, приходити до нас, працювати із ініціативною групою, яка нараховує вже більше 15 чоловік. Ми допоможемо їм налагодити власне життя в умовах абсолютної анонімності.

Активну участь взяла БО «Хелп» і в житті Андрія та Марини, про яких ми писали у вищеназваній статті. На сьогодні хелпівці шукають зустрічі із ними, але досі їх житло залишається порожнім. Куди пішли підвальні жителі – невідомо. Але О. Барощук запевнив нас, що працівники «Хелпу» не залишать їх сам на сам з проблемою. Тепер доля бездомних залежить від них самих.

Источник: А. Чиндрова

Можливо, Вам буде цікаво

By