Пробачте нам, ветерани!

Скільки живе пам’ять про героїчні подвиги ветеранів? Хтось скаже – вона буде жити вічно! Проте, на жаль, така думка вже притаманна далеко не всім українцям, а зокрема і деяким мешканцям нашого міста. На що перетворюються пам’ятні місця у Новомосковську, городяни побачили під час покладання квітів до Меморіалу Слави в день святкування 69-ї річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників.

В цей святий для багатьох день ветерани, які прийшли згадати та вклонитися однополчанам та всім визволителям Батьківщини, були розчаровані вчинком невідомих, скоріш за все, молодих земляків. Адже поряд із Вічним вогнем вони побачили залишки чиєїсь трапези, а саме – порожню пляшку з-під пива. В самій чаші було видно розплавлені запальнички.

Хто й коли вчинив таке неподобство, вже навряд буде з’ясовано, але, мабуть, треба поставити питання до наших комунальників – хоч хтось з них згадав, що наближається такий важливий день і що треба подбати про порядок біля святого місця?

Та ганебний факт є – і стає соромно перед сивочолими героями за подібні прояви неповаги до них як з боку молоді, яка, можливо, за браком розуму таке вчинила, так і від тих, хто просто не проявив бажання проконтролювати напередодні підготовку до святкування.

Треба зазначити, що у Новомосковську глумляться над пам’ятниками не вперше, та за жодним фактом досі нікого не виявлено та не покарано.

Крім цього, вже не раз біля Меморіалу Слави було помічено городян, які намагалися забрати квіти, покладені новомосковцями під час різних свят та річниць. Інколи перешкодити їм в цьому намагаються свідомі громадяни, не байдужі до рідної історії та подвигу пращурів, але іноді це відбувається вночі. Тоді цей гріх лишається на совісті негідників. Не кажучи вже про те, що площу біля пам’ятника давно уподобали таксисти та власники приватних автівок. Перші тут очікують на потенційних клієнтів, інші ж паркують свої машини на ніч…

Можливо, колись ніхто й не згадає тих, хто звільняв нашу рідну українську землю і від чого, але поки до Меморіалу Слави приходять живі свідки та учасники тих страшних подій, треба зробити все, аби нам більше не доводилось червоніти та вибачатися перед ветеранами за подібні витівки, на жаль, новомосковських негідників.

P.S. ПІсля останнього покладання кошики з квітами знову було вкрадено…

Андрій Александрович

Можливо, Вам буде цікаво

By