Земля під поховання надається безоплатно

Вже не один рік поспіль у Новомосковську існує конфлікт між суб’єктами ритуального бізнесу на кладовищах міста. Пересічних громадян цей конфлікт аж ніяк не повинен стосуватися, тому в цій статті ми розповімо, як повинно проходити поховання людини. І почнемо з моменту настання смерті.

Якщо людина померла в лікарні, то тіло померлого передається в лікарняний морг. Після розтину тіла лікарем-патологоанатомом родичам або особі, яка зобов’язалася здійснити поховання, видається лікарське свідоцтво про смерть і довідка про причину смерті.

Якщо людина померла поза лікувальним закладом, то родичі покійного або особа, яка знайшла тіло, негайно викликає бригаду швидкої (невідкладної) медичної допомоги. Лікар швидкої (невідкладної) допомоги за телефоном екстреного виклику «102» повідомляє органи внутрішніх справ про кожен випадок смерті незалежно від місця його настання. У разі відсутності ознак насильницької смерті або підозри на таку, лікар швидкої (невідкладної) допомоги констатує смерть. Дільничний лікар, у якого був на обліку померлий, за відсутності підозри на насильницьку смерть, видає лікарське свідоцтво про смерть і довідку про причину смерті. У разі підозри на насильницьку смерть працівник органів внутрішніх справ спільно із співробітником швидкої (невідкладної) допомоги ухвалюють рішення про відправлення тіла в морг для проведення судово-медичної експертизи для остаточного з’ясування причин смерті. Після розтину тіла лікар-патологоанатом видає лікарське свідоцтво про смерть і довідку про причину смерті. У випадках насильницької смерті родичам померлого або особі, яка зобов’язалася здійснити поховання, для отримання лікарського свідоцтва про смерть необхідно мати дозвіл Новомосковської міжрайонної прокуратури на видачу тіла з моргу.

Далі потрібно оформити свідоцтво про смерть. Родич померлого або виконавець волевиявлення померлого, або особа, що взяла на себе зобов’язання здійснити поховання, для отримання свідоцтва про смерть звертається до Новомосковського ЗАГСу (м.Новомосковськ, вул. Українська, 9, тел. 38-03-21), маючи при собі свій паспорт, паспорт покійного, лікарське свідоцтво про смерть і довідку про причину смерті.

Одночасно з оформленням свідоцтва про смерть Новомосковським ЗАГСом видається виписка з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть для отримання допомоги на поховання.

Далі потрібно оформити послуги, пов’язані з похованням покійного. Згідно Закону України «Про поховання та похоронну справу» виконавець волевиявлення померлого або родич померлого, або особа, яка взяла на себе зобов’язання здійснити поховання, маючи на руках свій паспорт, свідоцтво про смерть померлого, у разі насильницької смерті – дозвіл міського відділу міліції по місцю смерті померлого на поховання, має укласти договір-замовлення на ритуальні послуги, пов’язані з похованням померлого, і закупити всю необхідну для цього атрибутику в ритуальній службі. Але згідно повідомлення виконавчого комітету Новомосковської міської ради від 11.11.2013 року № 2336 ритуальна служба в м.Новомосковську знаходиться в стадії розробки. Тому особа, яка взяла на себе зобов’язання здійснити поховання, з документами, перерахованими вище, звертається (згідно повідомлення виконавчого комітету Новомосковської міської ради від 11.11.2013 року № 2336) до КП «НККП» (м.Новомосковськ, вул.З.Білої, 156-б, тел. (0569) 37-32-58) для погодження та встановлення кладовища, на якому родичі померлої особи хочуть здійснити поховання. Після чого майстер КП «НККП» реєструє місце поховання, відвозить родичів померлого до місця поховання, а робітник (наглядач) кладовища контролює саму процедуру поховання.

Також інформуємо про те, що КП «НККП» будь-яких платних послуг на кладовищах не надає! Зараз виконкомом Новомосковської міської ради розробляється тарифна документація з подальшим затвердженням на засіданнях виконкому та сесії. До затвердження тарифів родичі померлих вирішують питання ритуальних послуг у приватному порядку.

Зверніть увагу! Земля під поховання згідно Закону України «Про поховання та похоронну справу» надається безоплатно. Продаж землі на кладовищі і надання послуги з продажу місць поховання або продажу ділянок на цвинтарі приватними особами незаконні і не можуть бути оформлені юридично. Пропоновані умови угоди нав’язуються, як правило, шахраями, які використовують некомпетентність і неінформованість більшості громадян з цього питання. Будь-які спроби купити місце для поховання на кладовищі у приватних осіб призводять в остаточному підсумку тільки до втрати матеріальних коштів у «покупця».

Для довідки:

директор КП «НККП» – Вірченко Роман Миколайович (т. службовий 7-32-58), майстер КП «НККП» – Ладний Євген Володимирович (т. службовий 066-374-36-77, 098-784-86-28), робітник (наглядач) кладовища «Перевал» – Комар Ірина Миколаївна (т. 097-558-43-85), робітник (наглядач) кладовища «Херсонське» – Гаркуша Марія Семенівна (т. 098-295-75-95)робітник (наглядач) кладовища «Воронівське» – Уманченко Олексій Олександрович (т. 096-901-25-45), робітник (наглядач) кладовища «Животилівка» – Біла Світлана Іванівна (т. 098-392-94-66), робітник (наглядач) кладовища «Нове» – Старіков Валерій Валерійович (т. 098-881-54-41), робітник (наглядач) кладовища «Нове» – Шевченко Євген Григорович (т. 098-111-58-17), робітник (наглядач) кладовища «Решкут» – Козаченко Галина Сергіївна (т. 097-418-79-90), робітник (наглядач) кладовища по пров.Калініна – Черкасова Зинаїда Тимофіївна (т. 096-479-28-74), робітник (наглядач) кладовища по вул.Севастопольській – Новікова Валентина Яківна (т. 096-540-71-69), робітник (наглядач) кладовища по пров.Повстанчеському – Коршунов Василь Леонідович (т. 098-122-24-68).

З питань відспівування покійного ви можете звернутися до найближчої церкви.

Тетяна Попова, майор міліції

Можливо, Вам буде цікаво

By