Не треба піддаватися на провокації!

Минулий тиждень не був у Новомосковську спокійним. Все розпочалося із протистояння городян біля пам’ятника Леніну.

Відповідно до заяви секретаря міського осередку комуністів А. Шипки, він просив міського голову С. Мороза демонтувати пам’ятник і передати його КПУ на зберігання (заява А. Шипко).

Начебто через велике скупчення людей демонтаж було перенесено на наступний день, але люди не розійшлися, і градус емоцій часом готовий був перерости у сутички.

Здоровий глузд поки що переміг – і сторони розійшлися, за виключенням невеликої кількості людей, котрі палять багаття на центральній площі міста чи то імітуючи майдан (нам сюди несуть поїсти), чи знаходячи прихисток на ніч у наметі… Часто тут можна бачити нетверезих людей, які відрізняються нестриманістю, час від часу провокуючи конфлікти.

Чому це питання досі на часі – незрозуміло. Видно, комусь вигідно роздмухувати неспокій у Новомосковську, оскільки «під шумок», через нібито заплановане руйнування пам’ятника комуністичному вождю, навіть не відбулася сесія міської ради. Напередодні сесійного засідання містом поширилися чутки про декілька автобусів із чужими номерами – «фашистів», «бандерівців», які мають не лише знищити пам’ятик Леніна, а й захопити міську раду…

Нам, журналістам, повідомили вранці в день засідання, що сесія не відбудеться. Аж через декілька годин з’ясувалося, що деякі депутати все-таки прибули до міської ради. Хто і з якою метою – нам розказав депутат міськради Костянтин Пузирь.

– Принагідно хочу висловити свою думку стосовно ситуації навкруг пам’ятника Леніну. Я особисто був свідком, коли А. Шипко вручив міському голові С. Морозу заяву про демонтаж пам’ятника. Ми разом пішли на площу, навіть сфотографувалися на згадку біля Ілліча… На мою думку (це моє припущення), ситуацію було спровоковано і підігріто для дестабілізації порядку у місті.

Тепер безпосередньо про сесію. Ми, як і планувалося, зібралися на засідання, але в оргвідділі повідомили, що сесії не буде. Але оскільки перед виконкомом зібрався великий натовп, мною було запропоновано відчинити велику залу і там поспілкуватися з людьми. Зазначу, що нас було небагато: Р. Лєбєдєв, депутат облради С. Рєзнік, С. Пивоваров, В. Крамаренко, О. Головко, О. Алєксєєва, О. Мірошник, Л. Матвієнко, В. Болкарьов, В. Соловйов і я. І яким же було моє здивування, коли до трибуни вийшов Р. Лєбєдєв і оголосив, що фракція Партії регіонів наказала довго жити, тобто розпустилася, а вони (незрозуміло з ким) прийшли позбавляти повноважень міського голову!

Я поставив природне запитання: чому подібне рішення оголошує не голова фракції – Борис Мазур, який вранці був на роботі, але в сесійну залу не прийшов? А якщо маєте намір позбавляти повноважень міського голову, то чи не чесніше буде розпустити і раду – тобто написати заяви про складення мандатів народних обранців. Багато питань постало цього дня. Депутатам напередодні сесії чомусь радили не приходити до міськради, попереджуючи про провокації, а самі готували план зміщення з посади мера міста? Інформацію про залякування підтвердив і Л. Матвієнко, якого, за його словами, у телефонній розмові про приїзд у місто Тризуба попередив С. Коцюра, а в оргвідділі повідомили, що захворів С. Мороз

Я теж був членом ПР, і у свій час очолював і міську організацію, і фракцію, був керівником БТІ, але ще у 2011 році склав із себе всі повноваження, щоб не обтяжувати себе партійною приналежністю. Я міг би скористатися владою і покращити свої статки. Але не можу робити того, що не відповідає моїм моральним принципам.

На це спонтанне зібрання також прийшли троє хлопців із Самооборони Майдану, які забажали виступити перед людьми. Самооборонівці повідомили, що вони не «фашисти» і не «західники», якими лякають городян. Вони наші, новомосковські, і не мають наміру нічого захоплювати чи трощити. Навпаки, пропонують владі допомогу у контролюванні порядку. А що стосується пам’ятника, то рішення щодо нього має прийняти міська влада разом із громадою.

Ось такі події відбулися нещодавно у нашому місті. Хочу зазначити, що дуже швидко, зважаючи на ситуацію, люди стали відхрещуватися від того, чому ще недавно були беззаперечно віддані.

Користуючись нагодою, хочу попросити новомосковців не піддаватися на провокації, бо ті, хто їх організовують, не переймаються людськими проблемами, а лише переслідують свої меркантильні інтереси.

Плітки щодо зміни влади у місті продовжують ширитися містом. Так, було багато дзвінків Дмитру Глущенку, ніби він брав участь у захопленні міської ради. Ось що він відповів на ці закиди.

– Дивуюся тим, хто розповсюджує подібні нісенітниці і як їм можна вірити. Мене того дня і в місті не було, не те що у міськраді. Ми з дружиною були у службовому відрядженні далеко від Новомосковська.

Якщо ж городян цікавить моя думка з приводу останніх подій, то я впевнений, що вирішувати долю міського голови мають його виборці шляхом, наприклад, референдуму. А будь-які протиправні дії з цього приводу з боку деяких депутатів – не що інше, як тиск на чинну владу та захист власних бізнес-інтересів.

Шляхом референдуму можна вирішити і питання із пам’ятником Леніну, навкруг якого ось уже другий тиждень поспіль так звані «ляльководи» нагнітають ситуацію. Будь-яке важливе для міста питання має обговорюватися та вирішуватися лише новомосковцями, які є справжніми господарями у рідному місті.

Записала Тамара Харківських

Можливо, Вам буде цікаво

By