Ти – вічний біль, Афганістан!

Хто ж відповість за юні долі,

У крові викупаний стяг?

Коли і як приспати болі

В людських знівечених серцях?

А, може, скажуть кладовища

Устами жалібних троянд,

Чом дев'ять літ там юність нищив

Для нас чужий Афганістан ?

15 лютого цього року відзначаємо сумний день – двадцяту річницю виводу радянських військ з Афганістану. Саме цій події було присвячено захід засідання клубу «Стежина», який відбувся в центральній дитячий бібліотеці нашого міста.

На діючій у читальному залі ЦДБ книжковій виставці «Обпалені афганською війною» розміщено всі зібрані бібліотекою матеріали про війну героїчну і трагічну, яка тривала вдвічі довше, ніж Велика Вітчизняна, ніким і ніколи не оголошена. На зустріч з читачами були запрошені гості, безпосередні учасники афганських подій: Віктор Іванович Костиля, – підполковник , спортсмен, дуже цікава людина, працював начальником зв'язку 40 років, нагороджений орденом Червоної зірки за події в Афганістані; гвардії підполковник запасу; Микола Дмитрович Дронов, військовослужбовець, командир дивізіону, одержав медаль за бойові заслуги, гвардії підполковник запасу та Володимир Володимирович Коваленко, який проходив службу в прикордонній авіації, нагороджений медаллю за відвагу. Колишні воїни-інтернаціоналісти є членами української спілки воїнів Афганістану та беруть активну участь у роботі з пропаганди служби в збройних силах України серед молоді.

З їх вуст юні читачі почули багато цікавого і корисного. Запрошені гості – це живі свідки воєнних подій в Афганістані, люди, які служать прикладом тим школярам, які є майбутнім нашої країни.

На вечорі ведуча, провідний бібліотекар ЦДБ Кривенко Вікторія Віталіївна провела історичний заочний екскурс у країну Афганістан та розповіла про всіх земляків, воїнів- інтернаціоналістів, які загинули на Афганській землі у розквіті сил. Разом з ними у небуття пішло чиєсь щастя, разом з ними загинули їхні ненароджені діти. Але вони живуть в пам'яті бойових друзів, продовжують усміхатись зі світлин у солдатських альбомах, вони вічно житимуть у зболених, згорьованих, люблячих, палких батьківських серцях, у пам'яті новомосковців. На заході звучали пісні у виконанні новомосковської групи воїнів-інтернаціоналістів «Восток», які були присвячені саме їм. Хвилиною мовчання вшанували їх пам'ять всі гості бібліотеки.

Володимир Володимирович Коваленко зберігає фотографії з тих незабутніх часів. Восьмикласники ЗОСШ № 18 (класні керівники Скоркіна Наталія Олексіївна та Дерев'янко Ольга Володимирівна) мали змогу переглянути прокоментовані очевидцем слайди, задати гостям запитання про все, що їх цікавило і отримати повні відповіді.

Ніхто не забутий,

На попіл ніхто не згорів…

Солдатські портрети

На вишитих крилах пливуть.

І доки є пам'ять людей

І живуть матері,

Доти й сини, що спіткнулися об кулі, Живуть.

Источник: Журавель Л. О. заступник директора по ЦМБС по роботі з дітьми

Можливо, Вам буде цікаво

By