«Зелений коридор» при оформленні документів на землю та нерухомість

Про це під час прес-конференції повідомив виконуючий обов’язки заступника голови, керівник апарату облдержадміністрації Геннадій Корбан.

Він зазначив, що в області існує велика проблема щодо оформлення людьми прибудинкових територій, їх приватизації, оформлення сільськогосподарських паїв.

Зокрема, наразі не існує жодних державних нормативів на вартість оформлення відповідної технічної документації. Через це ціни в усіх землевпорядних організаціях різняться.

«Ми хочемо ввести регулювання цих тарифів на місцевому рівні, – сказав Геннадій Корбан. – Людина має чітко знати: якщо, наприклад, вона приходить замовляти документацію у Дніпропетровському районі, то на це є офіційний тариф».

Ще одна проблема, яку планує вирішити нова обласна влада, – терміни виготовлення технічної документації, адже людям доводиться чекати на неї від 6 до 24 місяців.

«При вирішенні цього питання також існує корупція. Саме тому для всіх землевпорядних організацій області буде введено регулювання термінів на отримання документів. Або ж вони вкладаються у ці нормативи, або ми виходимо з клопотанням щодо позбавлення їх відповідної ліцензії».

Третім пунктом у спрощенні процесу оформлення документів стане покращення роботи міських та районних держкомземагентств, де люди отримують акти, та створення так званого «зеленого коридору» для звичайних громадян.

По-перше, тут працюватимуть спеціальні вікна, де перевірятимуть правильність подачі документів людей, а також надаватимуть їм консультації.

По-друге, для фізичних та юридичних осіб працюватимуть окремі черги.

По-третє, будуть облаштовані місця для очікування громадян. Зокрема, планується встановити спеціальні автомати, що видаватимуть талончики на прийом до спеціалістів. Це дозволить також ліквідувати конфлікти, які можуть виникати за наявності черг.

Також у держкомземагентствах планується встановити камери відеоспостереження.

«Це потрібно для того, щоб начальник міг бачити ефективність роботи власних реєстраторів та вчасно коректувати роботу», – зазначив Геннадій Корбан.

«Це все складний процес, і наразі ми технічно опрацьовуємо схему, як все це правильно зро-бити», – сказав він.

Також керівник апарату ОДА зазначив, що аналогічні зміни відбуватимуться й в реєстраційній службі, яка підпорядкована Міністерству юстиції, де люди реєструють свою нерухомість.

Прес-служба ОДА

Можливо, Вам буде цікаво

By