Ні, не пішла війна у забуття

Час невблаганно перегортає календар життя, і знову дата – 15 лютого. Цей день став днем народної пам'яті, тому що 15 лютого 1989 року останній солдат залишив афганську землю.

Бібліотекарі мікрорайону Кулебівка провели цикл заходів, присвячених 20-річчю виведення військ з Афганістану. З учнями 10 класу ЗОШ №12 була проведена година спілкування під назвою «Ми будемо довго пам'ятати, і вам забути не дамо». Учні слухали розповіді про героїв тієї страшної війни, про їх подвиги. Завідуюча бібліотекою-філією №1 Ганна Дудка розповіла про наших земляків Ігоря Малютіна та Станіслава Юрченка, які навчалися в ЗОШ №12 і були посмертно нагороджені орденами Червоної Зірки. Їх іменами названі вулиці нашого мікрорайону. Десятикласниці Інна Шкарпет та Даша Шевченко прочитали вірші О. Стовби, В. Веретеннікова.

На годині пам'яті «Ти вічний біль, Афганістан», влаштованій бібліотекарями філії №1 для учнів 8-Б із ЗОШ №14, звучали розповіді про героїв афганської війни. Школярі отримали змогу відчути пульс уже далеких афганських подій.

Бібліографічний огляд літератури під назвою «Ні, не пішла війна у забуття» провели працівники бібліотеки-філії №4 для учнів 8-Б класу ЗОШ №12. На прикладі багатьох трагічних доль воїнів-афганців книги доносять до читачів жорстокість війни, героїзм і відвагу солдатів. Школярів зацікавили книги про воїнів-земляків – О. Дмитренка «Аист», «В горах Афганистана», а також документальні нариси О. Олійника «Пам'ятник в Кабулі», повість А. Проханова «В островах охотник». Не залишили дітей байдужими і вірші воїнів-афганців В. Тарасова, Н. Кирженка.

Цікаво пройшов урок-реквієм «І пам'ять серця, і вічний смуток» у 6-б класі ЗОШ №12. Завідуюча філією №4 Тетяна Лісняк розповіла про Афганістан цікаво та змістовно. Діти разом з учителем В. Угнівенко згадали наших співвітчизників, вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання.

Закінчилась війна, та скільки б не минуло років, не зітруться з пам'яті імена воїнів-героїв.

Источник: Г. Дудка, Т. Лісняк

Возможно Вам будет интересно

От